Postet nga: autoambulanca

Punimet në rrugën afër QKUK-së krijojnë vonesa për autoambulancat

Punimet që kanë nisur në një rrugë afër Qendrës Klinike Universitare të Kosovës kanë krijuar kolona dhe vonesa për autoambulancat dhe jo vetëm.

Për 10 ditë u alivanosën 3 punëtore brenda objektit të Prokurorisë së Prishtinës

Sot janë alivanosur dy zyrtarë të Prokurorisë së Prishtinës.

Vdes mjeku që ishte në autoambulancën që u aksidentua para disa ditësh në Gjakovë

Oda e Mjekëve të Kosovës ka njoftuar se sot ka vdekur Mentor Salihi, doktor në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare në Gjakovë.

Kompania shqiptare has vështirësi në përgatitjen e auto-ambulancave për Ukrainën

Një kompani e vogël në Shqipëri po punon për të plotësuar kërkesën e lartë për ambulanca për Ukrainën.

Autoambulanca e bekuar dhe e dhuruar nga Papa Françesku rrugës për në Lviv të Ukrainës

Një autoambulancë e dhuruar dhe bekuar nga Papa Françesku është nisur rrugës për në qytetin perëndimor të Ukrainës, Lviv, ka njoftuar zyra e shtypit të ...

Ministria e Shëndetësisë blen pesë autoambulanca

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se ka blerë pesë autoambulanca të reja për shërbimet emergjente të kujdesit parësor shëndetësor nga huamarrja e Bankë...

Vdes pacienti i cili po transferohej në QKUK pas aksidentimit të autoambulancës

Një autoambulancë është aksidentuar mbrëmë në Bresalc të Gjilanit gjatë transportimit të një pacienti nga Gjilanit në Prishtinë.