Postet nga: asociacioni i komunave

Hovenier: Çështja e asociacionit urgjencë për qeverinë, duam të jetë brenda Kushtetutës

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeff Hovenier, ka përsëritur edhe njëherë qëndrimin se Kosova duhet urgjentisht të marrë hapa drejtë themelimit ...

Osmani: Pika fillestare e asociacionit duhet të jetë Kushtetuta e Kosovës, jo propozimi i Serbisë

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani e ka cilësuar si një rrugë të rrezikshme vendosjen e asociacionit në qendër të dialogut Kosovë - Serbi.

Kryetari i LDK-së reagon për draft-statutin e Asociacionit nga Ekipi Menaxhues e quan ‘shtet brenda shtetit’

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, dokumentin e draft-statutit të përpiluar nga Ekipi Menaxhues e ka konsideruar më tepër se Asociacion “ është më tepër se Autonomi ...

Kurti thotë se ekipi menaxhues i Asociacionit e ka kryer misionin dhe funksionin e vet

Pas konferencës për lansimin e Fondit Sovran të Kosovës, kreu i ekzekutivit Albin Kurti ka thënë se ekipi menaxhues i Asociacionit e ka kryer misionin dhe ...

Asociacioni i komunave do ta padisë dy dikastere të qeverisë

Asociacioni i Komunave të Kosovës në mbledhjen e Bordit ka vendosur që të nis procedurën për të paditur Ministrinë e Arsimit, Shkencës e Teknologjisë dhe Ministrinë ...

Rakiq: Pa Asociacion nuk do të ketë as institucione të Kosovës

Kryetari i Listës serbe, Goran Rakiq, ka thënë në një konferencë për gazetarë se kandidatët e Listës Serbe kanë fituar në zgjedhjet lokale në 10 komunat ...

Ministria e Shëndetësisë takim me kryetarët e komunave, propozohet të vazhdojnë edhe për dy javë masat aktuale

Asociacioni i Komunave të Kosovës (AKK) përmes një komunikate ka bërë të ditur se, sot kanë mbajtur një takim virtual me ushtruesen e detyrës së ministres ...

Sazan Ibrahimi: AKK do të rikthehet në Komitetin anti COVID-19

Sazan Ibrahimi, drejtori Ekzekutiv i Asociacionit të Komunave të Kosovës, ka thënë se Bordi i Asociacionit të Komunave do të kthehet në Komitetin për koordinimin dhe vlerë...