Postet nga: Artan murati

Qeveria pritet të shqyrtojë projektligjin për luftimin e pandemisë, të inicuar nga Vjosa Osmani

Qeveria e Kosovës, në mbledhjen e ardhshme të saj që pritet të mbahet gjatë kësaj jave do të shqyrtojë Projektligjin për Parandalimin dhe Luftimin e Pandemisë COVID-19.

Deputetëve u zvogëlohen shpenzimet për telefona dhe përfaqësim

Këshilltari i kryetares së Kuvendit, Artan Murati, ka njoftuar se sot në mbledhjen e kryesisë së Kuvendit të Kosovës është marrë vendim që të zvogëlohen shpenzimet në ...

Reagon këshilltari i Vjosa Osmanit: Ajo asnjëherë nuk ka qenë përkthyese e Thaçit

Këshilltari i kryetares së Kuvendit, Artan Murati, ka reaguar ndaj deklaratës së nënkryetarit të LDK-së dhe disa videove, të cilët e prezantojnë Vjosa Osmanin si "pë...

Artan Murati emërohet këshilltar i Vjosa Osmanit

Artan Murati është emëruar këshilltar i kryetares së Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani.

Para koalicionit, VV dhe LDK ende 'përplasen' për pozitën e kryeministrit

Përderisa Lëvizja Vetëvendosje (VV) dhe Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) janë duke zhvilluar takime përmes grupeve punuese, për përafrimin e programeve të tyre ...

Kosova ‘izolohet’ nga vizitat diplomatike ndërkombëtare

Republika e Kosovës kohëve të fundit nuk ka qenë nikoqire e vizitave të mirëfillta bashkëpunuese diplomatike, të udhëheqësve shtetëror ndërkombëtar.

Kuvendi nis sesionin pranveror me seanca të stërngarkuara

Sesioni pranveror i punës së Kuvendit të Kosovë do të fillojë më një numër të konsiderueshëm të pikave të rendit të ditës, me gjithsej 64 sosh.

Kuvendi në situatë paradoksale, pa kuorum shkaku i opozitës dhe pozitës

Kuvendi i Kosovës gjatë këtij viti ka arritur ta përfundojë në tërësi vetëm një seancë plenare.