Postet nga: Arrestimet

KMLDNJ kërkon hetimin e veprimeve të Policisë gjatë arrestimit të aktivistëve të PSD-së

Këshilli për Mbrojtjen e Lirisë dhe të Drejtave të Njeriut (KMDLNJ), ka kërkuar hetimin e veprimeve të Policisë gjatë arrestimeve të aktivistëve të PSD-së.

Policia jep detaje për aksionin e djeshëm të arrestimeve në rajonin e Dukagjinit

Polica e Kosovës ka dhënë detaje rreth aksionit të djeshëm ku u arrestuan 8 zyrtarë komunal në katër komuna të rajonit të Dukagjinit, në Pejë, Klinë, Deç...

Violeta Hyseni-Kelmendi: KPM-ja nesër emëron kryeshefin e ri

Violeta Hyseni-Kelmendi, anëtare e Komisionit të Pavarur për Media (KPM) ka thënë se nesër ky institucion do të emëroj kryeshefin e ri, pas arrestimit të ...

Dosja e re e Karaçevës

Në emisionin e sotëm "Kallxo Përnime" do të transmetohen detaje të reja në lidhje me rastin e Karaçevës.

Dosja e Prokurorisë: Si u keqpërdoren 400 mijë eurot e Telekomit që  ishin destinuar për joshjen e klientëve

Ishte viti 2019, kur Telekomi i Kosovës kishte vendosur të blejë qindra telefonë të mençur për joshjen e klientëve.

Prerja e pyjeve, Policia në Ferizaj arreston dy persona

A. I., 33 vjeçar dhe H. G., 34 vjeçar janë arrestuar sot nga Policia e Kosovës në Ferizaj, pasi qe të njejtët dyshohet se kanë prerë dhe vjedhur ...

Lirohen nga paraburgimi 10 të arrestuar në rastin Karaçeva

Dhjetë persona kanë pranuar që të bashkëpunojnë me Prokurorinë Themelore në Gjilan dhe në anën tjetër kanë pranuar veprat të cilat u janë ngarkuar në lidhje me ...

Çka u gjet në shtëpinë e policit Ferid Leci gjatë bastisjes

12 zyrtarë policor ishin arrestuar në aksionin e 18 shtatorit të organizuar në zonën e Karaçevës.