Postet nga: Arrestimet

7 të arrestuar në Gjakovë pasi hapën lokalet

Shtatë persona janë arrestuar dje në Gjakovë pasi kishin shkelur vendimin e Qeverisë së Kosovës për mbylljen e lokaleve si parandalim për shpërndarjen e pandemisë COVID-19.

Fushë Kosovë, pronarët e lokaleve shkelin vendimet kundër coronavirusit

Tri raste të ndara janë raportuar në Policinë e Kosovës, ku pronarët i kanë hapur lokalet e tyre në Fushë Kosovë, ndonëse me vendim të Qeverisë kjo ë...

Pamje nga superaksionet e Policisë së Kosovës

Vitin e kaluar një mori aksionesh rezultuan të suksesshme e madje bënë krenare Policinë e Kosovës.

Specialët e Kosovës arrestojnë tre shtetas të Shqipërisë kërcënuan një Italian

Njësitë elite të Policisë së Kosovës kanë arrestuar tre shtetas të Shqipërisë nënë dyshimin se kanë kërkuar shuma të mëdha të parave nga një ...

9 të arrestuarit për tërmetin në Shqipëri sot para gjykatës

Nëntë personat e arrestuar të shtunën e 14 dhjetorit për shembjen e ndërtesave pas tërmetit të 26 nëntorit në Shqipëri, do të dalin sot para ...

Arrestime për lojëra të fatit në Suharekë

Tre persona janë arrestuar nën dyshimin se të njëjtit ishin të përfshirë në organizimin e skemave piramidale dhe bixhozit të paligjshëm.

Arrestohen dy gazetarë shqiptarë për përhapje të frikës nga tërmeti

Policia e Shtetit e Shqipërisë ka bërë të ditur se i ka arrestuar dy gazetarë, Aurel Rakipllari nga "Syri.net" dhe Daniela Grica, nga gazeta “Shekulli”, për "...

Pesë të arrestuar dhe dy të arratisur për sulmin me thikë në Prishtinë

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se i ka arrestuar pesë persona për therjen me thikë mbrëmë në Prishtinë, ku një person ka mbetur i ...