Postet nga: Arrestimet

(VIDEO) Pamje si në filma: Si u arrestuan të dyshuarit për fajde?

Policia e Kosovës ka arrestuar disa persona të dyshuar për fajde, ndërsa nga pamjet në videon që shihni më poshtë, aksioni i Policisë, është zhvilluar si në ...

Dyshimet për korrupsion - Arrestohen dy zyrtarë të Agjencinë Qendrore të Prokurimit

Tre persona, dy prej tyre zyrtarë të Agjencinë Qendrore të Prokurimit, janë arrestuar gjatë ditës së sotme nën dyshimin për korrupsion.

Policia konfiskon 17 kg marihuanë

Tre persona janë arrestuar për trafikim droge dhe janë konfiskuar 17 kilogram mariuhanë, nga Policia e Kosovës.

KMDLNj reagon ndaj arrestimit të anëtarëve të PDS-së

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave e të Lirive të Njeriut (KMDLNj) ka reaguar pas arrestimit të pesë anëtarëve të Partisë Social Demokrate (PSD).

Tri raste të dhunës në familje në më pak se katër orë

Dy raste të dhunës në familje janë raportuar në Prizren dhe një në Gjilan mbrëmjen e së mërkurës, thuhet në raportin e Policisë së Kosovës.

Paralajmërohen arrestime të reja në komunat e Dukagjinit

Prokurorja e Shtetit, Lumturije Vuçetaj, në emisionin ‘Kallxo Përnime’, ka paralajmëruar hetime për zyrtarë të tjerë publikë që janë të natyrës së ndërtimeve pa ...

Pamjet nga arrestimet në Istog dhe Klinë

Dyshimet për keqpërdorim të detyrës dhe konfliktit të interesit për ndërtime pa leje kanë nxitur Prokurorinë e Shtetit që të nisë hetime për drejtorë...

KMLDNJ kërkon hetimin e veprimeve të Policisë gjatë arrestimit të aktivistëve të PSD-së

Këshilli për Mbrojtjen e Lirisë dhe të Drejtave të Njeriut (KMDLNJ), ka kërkuar hetimin e veprimeve të Policisë gjatë arrestimeve të aktivistëve të PSD-së.