Postet nga: Arrestimet

KMDLNj reagon ndaj arrestimit të anëtarëve të PDS-së

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave e të Lirive të Njeriut (KMDLNj) ka reaguar pas arrestimit të pesë anëtarëve të Partisë Social Demokrate (PSD).

Tri raste të dhunës në familje në më pak se katër orë

Dy raste të dhunës në familje janë raportuar në Prizren dhe një në Gjilan mbrëmjen e së mërkurës, thuhet në raportin e Policisë së Kosovës.

Paralajmërohen arrestime të reja në komunat e Dukagjinit

Prokurorja e Shtetit, Lumturije Vuçetaj, në emisionin ‘Kallxo Përnime’, ka paralajmëruar hetime për zyrtarë të tjerë publikë që janë të natyrës së ndërtimeve pa ...

Pamjet nga arrestimet në Istog dhe Klinë

Dyshimet për keqpërdorim të detyrës dhe konfliktit të interesit për ndërtime pa leje kanë nxitur Prokurorinë e Shtetit që të nisë hetime për drejtorë...

KMLDNJ kërkon hetimin e veprimeve të Policisë gjatë arrestimit të aktivistëve të PSD-së

Këshilli për Mbrojtjen e Lirisë dhe të Drejtave të Njeriut (KMDLNJ), ka kërkuar hetimin e veprimeve të Policisë gjatë arrestimeve të aktivistëve të PSD-së.

Policia jep detaje për aksionin e djeshëm të arrestimeve në rajonin e Dukagjinit

Polica e Kosovës ka dhënë detaje rreth aksionit të djeshëm ku u arrestuan 8 zyrtarë komunal në katër komuna të rajonit të Dukagjinit, në Pejë, Klinë, Deç...

Violeta Hyseni-Kelmendi: KPM-ja nesër emëron kryeshefin e ri

Violeta Hyseni-Kelmendi, anëtare e Komisionit të Pavarur për Media (KPM) ka thënë se nesër ky institucion do të emëroj kryeshefin e ri, pas arrestimit të ...

Dosja e re e Karaçevës

Në emisionin e sotëm "Kallxo Përnime" do të transmetohen detaje të reja në lidhje me rastin e Karaçevës.