Postet nga: Armend Mehaj

Mehaj: Kosovës i duhen 20 mijë vullnetarë rezervë

Ministri i Mbrojtjes Armend Mehaj është duke raportuar para Komisionit për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes.

Ministri Mehaj pyetet për shërbimin e obligueshëm ushtarak

Deputeti i Vetëvendosjes, Enver Dugolli në mbledhjen e Komisionit për Siguri... e pyeti ministrin e Mbrotjes Armend Mehaj se a janë duke punuar në shërbimin e obligueshë...

Mehaj viziton familjet e dëshmorëve në komunat veriore të Kosovës

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, në vazhdën e vizitave në familjet e dëshmorëve të kombit ka takuar dhe familjet e dëshmorëve në vendbanimet e pjesë...

Mehaj: Ushtria jonë po vazhdon të furnizohet me armatim dhe pajisje moderne

Ministri i Mbrojtjes Armend Mehaj, ka kujtuar dëbimin me dhunë të shqiptarëve të Kosovës nga forcat paramilitare serbe, 23 vjet më parë.

Kosova dhe Maqedonia e Veriut me marrëveshje në mbrojtje dhe siguri

Ministri i Mbrojtjes i Kosovës, Armend Mehaj dhe homologia e tij e Maqedonisë se Veriut,  ministrja Slavjanka Petrovska kanë nënshkruar Memorandumin e Mirëkuptimit për bashkëpunimin ...

Ministri Mehaj: Serbia ka blerë armatim nga Kina, nga kush po rrezikohet, apo kundër kujt po armatoset?

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj gjatë ditës së sotme ka reaguar për siç thotë ai blerjet e Serbisë, pra sistemet rakektore dhe armatim të ri nga Kina si ...

Ministri Mehaj takohet me ushtarët e FSK-së nga komuniteti rom

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj në Ditën Ndërkombëtare të Romëve është takuar me ushtarakët e FSK-së nga ky komunitet.

Ministri Mehaj: Nuk kemi datë kur do të largohen ushtarët ukrainas nga Kosova

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, ka deklaruar se nuk ka informata se kur do të largohen nga Kosova forcat paqeruajtëse të Ukrainës, të cilat shërbejnë në Kosovë ...