Postet nga: armend hamiti

Pranojnë fajësinë për fshehjen e armës me të cilën u krye një vetëvrasje

Gjykata e Prishtinës ka mbajtur gjykimin ndaj të akuzuarve Jakup Osmani dhe Admir Osmani.

Prokuroria: Të akuzuarit tentuan t’i vrisnin policët duke i shtypur me kamion

Dy prej katër të pandehurve, të cilët akuzohen se shkelën me kamion zyrtarët policorë gjatë tentimit të tyre për të kryer kontrabandë me mallra, nuk ...

Dosja e Prokurorisë: I akuzuari i shkeli me kamion dy polic

 

Prishtinë, burrat akuzohen për tentimvrasje me veturë, sopatë e thikë

Një konflikt pronësor dyshohet se çoi në një konflikt dhe tentim vrasje.

Vrasja në fabrikën e përpunimit të mishit, eksperti: Viktima u qëllua nga afërsia

Në dëshminë e tij në gjykimin për vrasjen e Armend Kutllovcit, eksperti i balistikës, Lutfi Raci, tha se bazuar në raportin e autopsisë qitja nga arma është ...

Gjykimi për tentim vrasjen në qendër të Prishtinës

Në gjykimin ndaj Remzi Beqirit, i cili po akuzohet se kishte tentuar ta privojë nga jeta të dëmtuarin Nuhi Sopa, në një lokal në Prishtinë, mbrojtja deklaroi se në ...

Prodhuan ilegalisht pije ‘Skenderbeg’ e ‘Vodka’, dënohen 5 të akuzuarit

Gjykata e Prishtinës ka shpallur aktgjykimin në rastin e pesë të akuzuarve për prodhim të ndaluar të pijeve alkoolike të firmave të njohura si “Skenderbeg”, “Vodka”, “Pashtrik” si ...

Burrat që synojnë Specialen

Prokuroria Speciale së shpejti do të bëhet me një drejtues të ri, pasi që kryeprokurori aktual, Reshat Millaku, do të dalë në pension më 4 prill.