Postet nga: armëmbajte pa leje

Mosmarrëveshje mes disa personave, sekuestrohet një pushkë automatike

Një rast i armëmbajtjes pa leje dhe konfiskimit të saj është raportuar në fshatin Bërnicë e epërme në Prishtinë, dje rreth orës 13:22.

I gjendet pushka në veturë në pikën kufitare në Vërmicë

Njësitet policore të kufirit kanë ndaluar një veturë të dyshuar ndërsa gjatë kontrollit kanë gjetur dhe konfiskuar një pushkë gjuetie dhe 28 fishekë.

Publikon fotografi me armë në Facebook, arrestohet

Një person është arrestuar për armëmbajtje pa leje.

Gjakovë, arrestohet i dyshuari për kultivim të bimëve narkotike dhe armëmbajtjeve pa leje

Një person është arrestuar dje në rrugën Arsim Rama në Gjakovë, ai dyshohej për kultivim të bimëve narkotike dhe armëmbajtje pa leje.

Obiliq, arrestohen pasi kapen duke shtënë me armë zjarri në ajër

Policia e Kosovës i ka arretuar dy persona për armëmbajtje pa leje.

Policia gjen armën me gaz, shoqërohen në polici të dyshuarit

Policia e Kosovës ka njoftuar se të mërkurën në fshatin Koliq të Prishtinës ka shoqëruar në stacion dy persona.

Rrëfimi i të akuzuarit për tentim vrasjen e ndodhur para 9 viteve

Gjykimi i Skender Hasanit, Muhabi Latifit, Shukri Latifit dhe Ekrem Azizit i është afruar fundit.