Postet nga: Antoneta Kastrati

Regjisorja Kastrati rrëfen humbjen e nënës dhe motrës gjatë luftës

Regjisorja dhe fituesja e çmimeve ndërkombëtare, Antoneta Kastrati, ka rrëfyer në “KallxoPërnime” për vrasjen e dy anëtareve të familjes së saj gjatë luftës ...

Rrëfimi e regjisores Kastrati për realizmin e filmit “ZANA”

Regjisorja dhe fituesja e çmimeve ndërkombëtare, Antoneta Kastrati, ka rrëfyer në "KallxoPërnime" për inspirimin dhe realizimin e filmit "ZANA".

Si arritën dy motrat Kastrati nga Zahaqi të kryejnë shkollë dhe të ndërtojnë karrierë në Hollywood?

Antoneta Kastrati, regjisore ka rrëfyer në “KALLXOPërnime” për shkollimin dhe të arriturat në karrierë e saj dhe të motrës, Sevdije Kastrati në Los Anxhelos.

Kastrati: Dy vite kemi punuar për realizmin e dokumentarit "Rojtari i bjeshkëve" 

Regjisorja dhe fituesja e çmimeve ndërkombëtare, Antoneta Kastrati, ka rrëfyer në KallxoPërnime për realizimin e dokumentarit "Rojtari i bjeshkëve".

Regjisorja Kastrati rrëfen sfidat e realizimit të dokumentarit "Dasmat dhe Pampersat", që do të transmetohet në 'Manifesta'

Regjisorja dhe fituesja e çmimeve ndërkombëtare, Antoneta Kastrati, ka rrëfyer sfidat e realizimit të dokumentarit "Dasmat dhe Pampersat", i cili është përzgjedhur që të transmetohet në ...

LIVE - Rrëfimi i Antoneta Kastratit

Sonte në “KALLXOPërnime” është duke u transmetuar intervista me regjisoren Antoneta Kastrati.

Kosova prezantohet me fusnotë në Festivalin e Filmit në Sidnei

 

Filmi kosovar në garë për Oscar shpërfaq dhimbjen e nënave që humbën fëmijët në luftë

Mëngjesin e 10 qershorit 1999, vetëm disa orë pasi marrëveshja e paqes që do t’i jepte fund luftës së Kosovës u nënshkrua mes NATO-s dhe ...