Postet nga: Afganët

Mbi 100 afganë të tjerë largohen nga Kosova për në ShBA

Gjatë ditës së sotme janë larguar edhe mbi 100 afganë nga Kosova për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

UD i ambasadorit të SHBA – ve shprehet mirënjohës ndaj Vjosa Osmanit dhe qytetarëve të Kosovës

Ushtruesi i Detyrës së ambasadorit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Nicholas J. Giacobbe është shprehur mirënjohës ndaj Presidentes së Kosovës, Vjosa Osamni ...

HRW u bën thirrje vendeve të ndihmojnë afganët në rrezik

Organizata për të drejtat e njeriut, Human Rights Watch (HRW) u bëri thirrje agjencive dhe qeverive të vendeve anëtare të Kombeve të Bashkuara që të rrisin mbë...

Mbretëria e Bashkuar zhvendos 117 afganë nga Kosova

117 afganë të lidhur me NATO-n kanë shkuar nga Kosova drejtë Mbretërisë së Bashkuar pas evakuimit nga Afganistani.

Ferizaj, vaksinohen 155 refugjatë afganë

Qendra Kryesore e Mjekësisë Familjare në Ferizaj ka njoftuar se sot janë vaksinuar 155 refugjatë afganë.

Ambasadori britanik falënderon Kosovën për pritjen e afganëve, citon Nënë Terezën

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Nicholas Abbott ka njoftuar se ka vizituar refugjatët afganë që po qëndrojnë në Kosovë, në afërsi të kampit ushtarak amerikan ...

Shkon në 450 numri i shtetasve afganë të strehuar në Kosovë

Në Kosovë ka mbërritur edhe grupi i katërt i refugjatëve afganë, të cilët do të strehohen në vend përkohësisht si pjesë e përpjekjeve ...

Mbërrin grupi i dytë prej 113 shtetas afganë në Kosovë, priten fluturime të tjera

Grupi i dytë prej 113 qytetarësh afganë kanë mbërritur në Kosovë në orët e para të së martës, ndërsa një grup tjetër prej 131 qytetarësh ...