Postet nga: Adonis tahiri

Inspeksioni urdhëron Ujësjellësin që të rregulloj terrenin ku kanë intervenuar

Drejtori i Inspeksionit, Adonis Tahiri ka njoftuar së është dënuar Ujësjellësi Rajonal "Prishtina", pasi që sipas tyre, në 13 intervenime që i kanë bërë në infrastrukturën ...

VIDEO - Shembet dheu në Prishtinë, ndërpritet mësimi në një shkollë

Mbrëmë është shembur dheu në një pjesë të rrugës “Qamile Jaka” në kryeqytet e si pasojë sot është ndërprerë mësimi në shkollën fillore ‘Naim Frashë...

Shembje dheu në Prishtinë, ndërpritet mësimi në një shkollë (FOTO)

Në rrugën “Qamile Jaka” në Prishtinë, mbrëmë ka filluar shembja e dheut, që dyshohet se ka ndodhur për shkak të shpërthimit të një gypi të ujë...

Inspektorati paralajmëron taksitë për respektimin e numrit të veturave

Drejtori i Inspeksionit në Komunën e Prishtinës, Adonis Tahiri ka paralajmëruar  kompanitë e taksive që do t’ua marr licencën nëse vazhdojnë të mbajnë në ...

Prishtinë, inspektorët ndalojnë ndërtimin në vendpunishten ku u shemb pllaka

Drejtori i Inspekcionit në Komunën e Prishtinës, Adonis Tahiri, ka dhënë detajet rreth incidentit të mbrëmshëm ku u shemb një pllakë gjatë një ndërtimi.

Paralajmërimi i Adonis Tahirit për kompanitë që ndotin rrugët

Drejtori i Inspeksionit, Adonis Tahiri ka bërë të ditur se kompania e pastrimit të rrugëve është detyruar të pastrojë rrugën të cilën e kishin ndotur makineritë ...

Aksionet e Policisë në 'lokalet e masazheve', 41 të arrestuar vetëm në 2019-ën - VIDEO

Policia e Kosovës në një konferencë për media ka publikuar të dhënat nga aksionet e inspektimit dhe arrestimit të disa personave të dyshuar lidhur me ushtrim prostitucioni ...

Huqja e Adonis Tahirit, lëshohen gjoba për të ardhmen (FOTO)

Drejtori i Inspekcionit në Komunën e Prishtinës, Adonis Tahiri që e ka nisur punën me entuziazëm të madh, duke e bërë publik çdo aktivitet të ...