Postet nga: Adonis tahiri

PDK gjobitet me 2 mijë euro nga Komuna e Prishtinës

Partia Demokratike e Kosovës është gjobitur me 2 mijë euro për shkak të tubimeve zgjedhore në kundërshtim me masat për mbrojtje nga COVID-19.

LDK gjobitet përsëri me 2 mijë euro

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) është gjobitur përsëri me 2 mijë euro për shkak të organizimit të tubimeve në Prishtinë, në kundërshtim me masat kundër ...

LDK gjobitet me 2 mijë euro nga Komuna e Prishtinës

Drejtori i Inspekcionit në Komunën e Prishtinës, Adonis Tahiri ka njoftuar se Lidhja Demokratike e Kosovës është gjobitur me 2 mijë euro për shkak të mosrespektimit të ...

Gjobitet qytetari që tentoi të heqë pengesën të shtegu i çiklizmit

Inspeksioni komunal i kryeqytetit ka gjobitur qytetarin i cili shihej teksa mundohej të heqë pengesat e vëna në shtegun e çiklizmit me anë të një kazme.

Drejtori i Shpend Ahmetit i thotë kryeministrit Hoti: Sa qet fall, dil në terren

Drejtori i Inspektoratit në Komunën e Prishtinës, Adonis Tahiri ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit Hoti se Policia dhe Inspektorati nuk e kanë bërë punën sic ...

Vazhdojnë inspektimet nëpër lokalet e Prishtinës

Në komunën e Prishtinësa Policia e Kosovës dhe Inspeksioni po vazhdojnë inspektimet nëpër lokale dhe kontrollet ndaj qytetarëve.

Largohen tarracat e lokaleve te Newborn-i

Policia e Kosovës ka intervenuar në largimin e tarracave të kafeterive në kryeqytet, konkretisht afër Pallatit të Rinisë.

Pamje - Kamioni kalon mbi pengesat e vendosura nga Shpend Ahmeti

Komuna e Prishtinës që disa ditë ka filluar me vendosjen e pengesave të cilat kufizojnë shiritat për kyçje në rreth-rrotullime.