Postet nga: administrata

LDK nuk përkrah Projektligjin për Zyrtarët Publikë

Agim Veliu nga Lidhja Demokratike e Kosovës tregoi se kjo parti nuk e përkrah dhe nuk do ta votojë Projektligjin për Zyrtarët Publikë në formën ...

Komuna e Prishtinës centralizon shërbimet në objektin e ri në lagjen 'Arbëria'

Komuna e Prishtinës ka bërë disa ndryshime në shërbimet administrative për qytetarë, duke centralizar shërbimet në objektin e ri të Komunës në lagjen 'Arbë...

Jo të gjitha komunat në Kosovë i janë përgjigjur pozitivisht thirrjes për grevë

Jo të gjitha komunat në Kosovë i janë përgjigjur pozitivisht thirrjes së Bashkimit të Sindikatave të Pavarura të Kosovës (BSPK) për grevë të përgjithshme e cila ...

Këshilli Grevist i BSPK-së: Shumica e shërbyesve civilë i janë përgjigjur kërkesës për grevë

Këshilli Grevist i Bashkësisë së Sindikatave të Pavarura të Kosovës (BSPK) ka vizituar grevistët në Administratën e Komunës së Prishtinës

Sektori i gjendjes civile në Komunën e Prishtinës zgjat orarin, do punojë në pauza dhe të shtunave

Komuna e Prishtinës përmes një njoftimi ka bërë të ditur se Drejtoria e Administratës-Sektori i gjendjes civile do të punojë edhe gjatë pauzës dhe të ...

Pamje - Qytetari incizon hapësirën e Komunës së Fushë Kosovës pa staf, Komuna e mohon

Një qytetar i Komunës së Fushë Kosovës, gjatë ditës së sotme ka realizuar një incizim, në të cilin shihet se nuk është askush në objektin e Komunë...

Stafi administrativ i Prokurorisë së Prizrenit hyn në grevë

Punëtorët e administratës të Prokurorisë së Prizrenit nga dita e sotme kanë hyrë në grevë.

Tahiri merr mbështetjen e Bankës Botërore për reforma në administratë

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Tahiri, po qëndron për vizitë zyrtare në Vjenë, ku është takuar me Linda Van Gelder, Drejtoreshë e Bankës Botërore ...