Postet nga: abelard tahiri

Tahiri - Kurtit: Vëllai i drejtorit të Doganës e bëri shpedicionin e 400 kg kokainë

Shefi i grupit parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri, në seancën e sotme të Kuvendit, ka pretenduar se shpedicionin e kamionit që janë zënë 400 kilogramë kokainë e ka bë...

Tahiri: Botërisht dihet se kush ka kryer krime në Kosovë

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, në fjalën e tij në Kuvendin e  Kosovës ka kritikuar Kryeministrin e Kosovës, për deklarimet e tij rreth dialogut ...

Bislimi - Tahirit: Është marre të jesh shef i grupit e mos me dit me shkru emrin tënd

Në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës është zhvilluar një debat mes zëvendëskryeministrit Besnik Bislimi dhe shefit të grupit parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovë...

Tahiri: Po vazhdon fryma e njejtë për ndaljen e fjalës së opozitës

Deputeti i PDK-së, Abelard Tahiri, në një prononcim për media në Kuvendin e Kosovës, ka treguar arsyet e lëshimit të mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit.

Tahiri: Shkarkoje Liburn Aliun, rregulloje imazhin për liberalizim të vizave

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri ka kërkuar nga kryeministri Albin Kurti që ta shkarkojë ministrin Liburn Aliu, ...

Tahiri-Kurtit: Nuk po na tregon se si ke me realizu vettingun në drejtësi

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Abelard Tahiri kërkoi sqarime shtesë lidhur me disa pika të cilat janë cekur ...

PDK kërkon nga Kurti shkarkimin e Donika Gërvallës - VIDEO

Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Ableard Tahiri ka mbajtur konferencë për media pas përplasjes së tij në seancën e Kuvendit të Kosovë...

Gërvalla - Tahirit: Gjykatën Speciale e keni votuar ju, ajo nuk ka pikur nga qielli - VIDEO

Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, ka bërë një fjalim në Kuvendin e Kosovës drejtuar Partisë Demokratike të Kosovës.