Postet nga: 2019

Sa licenca lëshoi KPMM-ja gjatë vitit 2019?

Komisioni për Miniera dhe Minerale (KPMM) ka njoftuar se gjatë vitit 2019 janë lëshuar gjithsej 255 licenca dhe leje, nga këto 85 Licenca të Hulumtimit, 52 Licenca të Shfrytëzimit si ...

Kopjimi në Testin e Maturës, dukuri e pa ndalshme

 

Fitues dhe finalistë të çmimit Pulitzer, trajnerë në Shkollën Verore të BIRN-t sivjet

Gazetarët dhe redaktorët fitues të çmimeve, do të trajnojnë më shumë se 30 gazetarë në kryerjen e hulumtimeve me burime të hapura, duke verifikuar të dhënat dhe duke ...

Cila është pasuria e shefit të parë të AKI-së?

Bashkim Smakaj, ish-shefi i parë i Agjencisë Kosovare të Intelegjencës (AKI), i cili që nga muaji shkurt i vitit 2017 mban pozitën e këshilltarit politik të presidentit të ...

Bizneset milionëshe të deputetit të AAK-së

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e AAK-së dhe nënkryetari i AAK-së, Blerim Kuçi ka deklaruar se posedon aksione në dy biznese, kapitali i të ...

Bekim Çollaku me villë në Brezovicë

Bekim Çollaku, shefi i stafit të presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi ka deklaruar se vlera e shtëpizës së tij në Brezovicë është 50 mijë e 500 euro.

ATK ka inkasuar mbi 211 milionë euro për pesë muaj

Administrata Tatimore e Kosovës (ATK) ka arritur të inkasojë 211.4 milionë euro për periudhën janar-maj 2019.

Feronikeli kampion i Kosovës në futboll (FOTO)

Feronikeli zyrtarisht është kampioni më i ri i Kosovës në futboll, ku në “superfinalen” e luajtur në Drenas, mposhtën Prishtinën me rezultat 1-0, me golin e Yll ...