array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(42) "https://kallxo.com/ligji/gjykata-speciale/"
 }
}

Dhomat e Specializuara në Hagë me njoftim zyrtar për dënimin e Salih Mustafës me 26 vjet burgim

Dhomat e Specializuara në Hagë kanë dalë më njoftim zyrtar për çështjen gjyqësore të Salih Mustafës.

Sot pritet të shpallet aktgjykimi ndaj Salih Mustafës

Sot Gjykata Speciale në Hagë pritet të shpallë aktgjykimin lidhur me rastin e Sali Mustafës i njohur me nofkën e luftës komandant “Cali”.

Hysni Gucati - ZPS: Nuk e kemi merituar asnjë ditë në burg, presim lirimin tonë

Hysni Gucati ka deklaruar se qëndrimi i tyre në burg për rrjedhjen e dokumentete është një vendim i padrejtë.

Zyra e Prokurorit të Specializuar kërkon që vendimi për dënimin e Gucatit dhe Haradinajt të mbetet në fuqi

Në Dhomat e Specializuara të Hagës po vazhdon seanca e Apelit në çështjen Hysni Gucati dhe Nasim Haradinaj.

Në Apel avokati kërkon uljen e dënimit për Hysni Gucatin: Nuk ka ndonjë provë që personat janë dëmtuar

Në Dhomat e Specializuara të Hagës është mbajtur seanca e Apelit në çështjen e ish-krerëve të Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni ...

Sot pritet të mbahet seanca e Apelit në çështjen Gucati dhe Haradinaj

Paneli i Gjykatës së Apelit në Dhomat e Specializuara të Hagës, sot pritet të mbajë seancën në çështjen Gucati dhe Haradinaj.