Postet nga: Dhomat e Specializuara të Kosovës

Bastisja e Speciales, avokati: Sylejman Selimi nuk e ka statusin e personit të dyshuar

Gjykata Speciale më 07.03.2024, ka kryer bastisje në disa lokacione të Kosovës.

Thaçit e Veselit u vazhdohet paraburgimi

Gjykata Speciale ua ka vazhduar paraburgimin ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçit dhe Kadri Veselit, të cilët po gjykohen për krime të pretenduara ...

Gjykata Speciale: Nuk ka kufizime për vizitat private te të akuzuarit Thaçi dhe të tjerët

Gjykata Speciale ka qartësuar sot, më 14.02.2024, situatën lidhur me vizitat private te të akuzuarit Hashim Thaçi, Rexhep Selimi, Kadri Veseli dhe Jakup Krasniqi.

Gjykimi ndaj Thaçit dhe të tjerëve u mbyll përsëri për publikun

Shqyrtimi gjyqësor i të martës ndaj ish-krerëve të UÇK-së, Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit, në Dhomat e Specializuara të Kosovës ...

Gjyqi ndaj Shalës, përfundon seanca e sotme dëshmitari pritet të deklarohet edhe nesër

Në Dhomat e Specializuara ka përfunduar seanca e së martës në çështjen gjyqësore ndaj Pjetër Shalës.

Hagë, ish-luftëtari i UÇK-së, Pjetër Shala, ankohet për padrejtësi në prag të fillimit të gjykimit për krime lufte

Pak i njohur në vendin e tij para arrestimit të tij gati dy vjet më parë, ish-anëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Pjetër Shala do të paraqitet ...

Zv.ministri Sallahu viziton Gjykatën Speciale, njihet me kushtet e paraburgimit ku po mbahen ish-krerët e UÇK-së

Kryetarja e Dhomave të Specializuara të Kosovës (DHSK), Ekaterina Trendafilova, së bashku me administratoren, Fidelma Donlon, mirëpritën sot zëvendësministrin e Drejtësisë së Kosovës, ...

Gjykata vendos lidhur me panelin e Apelit që do të vendosë për ankesën e Thaçit lidhur me vendimin për vazhdim të paraburgimit

Dhomat e specializuara kanë publikuar një vendim përmes të cilit është bërë e ditur se gjyqtarja Ekaterina Trendafilova ka caktuar përbërjen e panelit që do të ...