Postet nga: darka

Arsyetimi i Zyrës së Kryeministrit për darkën me ushqime deti e shampanjë italiane

Pas publikimit të KALLXO.com të lajmit për shpenzimet për një darkë të kabinetit të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, kur ishin konsumuar ushqime deti, verëra ...

Ambasadori britanik pret në darkë Albin Kurtin e Vjosa Osmanin

Ambasadori i Britanisë së Madhe, Nicholas Abbott, ka pritur në darkë dy kandidatët për kryeministër të Kosovës, Albin Kurtin nga VV dhe Vjosa Osmanin nga LDK.

Fondi për të Drejtën Humanitare reagon për darkën Micula-Koci

Fondi për të Drejtën Humanitare në Kosovë duke komentuar darkën ndërmjet Vladimir Micula, gjyqtar në Gjykatën Speciale dhe Monitorues i Sistemit të Drejtësisë në ...

Thaçi, Rama, Haradinaj e Veseli darkojnë pas 'skllotës'

Drejtues të shtetit të Kosovës kanë darkuar sonte së bashku me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Ramën.

Thaçi flet për darkën me Veselin e Bahtirin në Mitrovicë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka folur sot për darkën e të mërkurës mbrëma në një restoran në Mitrovicë, e cila u komentua ...

Komuna e Prizrenit për dreka zyrtare shpenzoi 17 mijë e 247 euro

Në raportin zyrtar të shpenzimeve të publikuara në ueb-faqen e Komunës së Prizrenit vlera e përgjithshme e shpenzimeve komunale gjatë kësaj periudhe është 11,603,412.19 euro nga 45,090,516.00 euro sa ë...

Kryeministri Tregon Sa Pagoi një Darkë në Bruksel

Në Emisionin “Jeta në Kosovë” të transmetuar të enjten që shkoi, Kryeministri Ramush Haradinaj teksa foli për 100 ditëshin e punës së qeverisë, tregoi sa pagoi për ...

Kryeprokurori i Prishtinës në Darkë me Njerëzit e LDK-së

Disa javë pasi u rizgjodh në krye të Prokurorisë Themelore të Prishtinës, kryeprokurori Imer Beka është parë duke darkuar në ambientet e një restoranti me Sami Hamitin dhe njerë...