array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(25) "https://kallxo.com/arsim/"
 }
}

KShC vendos që të mos rritet numri i studentëve të Mjekësisë

Këshilli Shtetëror i Cilësisë (KShC) në mbledhjen e  sotme ka vendosur që të mos rritet numri i studentëve të Fakultetit të Mjekësisë në Universitetin e ...

Nga 15 gushti fillon aplikimi për kompensimin për mësimdhënësit e viteve të 90-ta

Ministrisë së Punës dhe Mirëqenies Sociale ka sqaruar mënyrën e aplikimit për pensionistët e arsimit të viteve 1990 – 1999.

Komisioni për Arsim kërkon ruajtjen e pavarësisë së Këshillit Shtetëror të Cilësisë

Komisioni për Arsim ka diskutuar rreth vendimit të KShC-së që t’i tërhiqen akreditimet tri universiteteve publike, atij të Mitrovicës, Pejës e Prizrenit.

Ndryshohet forma e përzgjedhjes së drejtorëve në shkolla

Ministri i Arsimit, Shyqiri Bytyqi sot ka nënshkruar Udhëzimin e ri Administrativ, për zgjedhjen e drejtorëve dhe zëvendësdrejtorëve në shkollimin parauniversitar.

O’Connell kundër Ramush Haradinajt dhe Enver Hoxhajt, përkrah KShC-në

Ambasadori britanez në Kosovë, Ruairi O’Connell, gjithashtu ka komentuar vendimin e Këshillit Shtetëror të Cilësisë (KShC), për mos akreditimin e tri universiteteve publike të Pejë...

Senati i UP-së merr vendim për plotësimin e kuotave të studentëve

Senati i Universitetit të Prishtinës  me 20 vota pro dhe asnjë kundër ka vendosur që kuotat e studentëve që nuk janë plotësuar, të zëvendësohen me ...