Postet nga: instagram

Aplikacionet më të njohura në Android

Android është aktualisht sistemi operativ celular më i përhapur në botë, dhe këto janë aplikacionet që përdoren nga shumica absolute e përdoruesve të tij.

Instagram po teston 'ripostimin' e përmbajtjes së njerëzve të tjerë

Instagram po teston një veçori të re që imiton rrjetet e tjera sociale. TechCrunch shkruan se Instagram ka konfirmuar testet e "ripostimeve" për ta sjellë përmbajtjen e ...

Vajza 9-vjeçare ngacmohet seksualisht, arrestohet 30-vjeçari nga Istogu

Një person i moshës mbi 30-vjeçare nga një fshat i Istogut është arrestuar me dyshimet se ka ngacmuar seksualisht një vajzë, mosha e të cilës është 9-vjeç...

Instagrami po teston një dizajn të ri për fotografi

Instagrami ngadalë por me siguri po bëhet gjithnjë e më shumë sikurse platforma e popullarizuar TikTok. Gjatë bisedës me gazetarët, drejtori i Instagramit, Adam Mosseri, ka konfirmuar ...

Shtyhet transformimi i Instagram-it

Zyrtarë të rrjetit social, Instagram, kanë thënë se do të shtyjnë për pak kohë përditësimin e aplikacionit me mundësitë e reja, pas pakënaqësive ...

Instagram sulmohet nga paditë e reja për shkak të ndikimit të dëmshëm në shëndetin mendor të të miturve

Paditë pretendojnë se e vetmja gjë që ka rëndësi për Instagram është angazhimi, pra aktiviteti i përdoruesve, në dëm të sigurisë së tyre, duke krijuar ...

A do të mbeten evropianët pa Facebook dhe Instagram për shkak të vendimit të rregullatorit evropian?

Rregullatori i privatësisë së të dhënave në Irlandë ka ndërmarrë një hap të ri në një vendim që mund të shkaktojë dhimbje koke për Meta-n dhe ...

Krypometri do të verifikojë faktet e publikimeve në Facebook dhe Instagram

Krypometri është bërë pjesë e programit të kompanisë Meta për verifikimin e fakteve në rrjetet sociale: Facebook dhe Instagram.