array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(44) "https://kallxo.com/teknologji/media-sociale/"
 }
}
Elon Musk: Marrëveshja për blerjen e Twitter-it, ‘përkohësisht në pritje’

Elon Musk: Marrëveshja për blerjen e Twitter-it, 'përkohësisht në pritje'

Elon Musk ka thënë të premten se plani i tij për të blerë kompaninë Twitter për 44 miliardë dollarë, është “përkohësisht në pritje”, teksa tenton të ...

Studimi tregon se çfarë ndodhi me personat që morën një javë 'pushim' nga rrjetet sociale

Vetëm një javë "pushim" nga mediat sociale e redukton depresionin dhe ankthin, ka treguar një studim i ri.

Çmimet e Dogecoin shënojnë rritje të jashtëzakonshme pas blerjes së Twitter nga Elon Musk

Çmimi i kriptomonedhës Dogecoin është rritur më shumë se 30 për qind pasi njoftimit publik për blerjen e Twitter nga Elon Musk.

Musk ofron 43 miliardë dollarë për blerjen e Twitter-it

Shefi ekzekutiv i kompanisë Tesla, Elon Musk, po ofron që ta blejë Twitter-in, duke thënë se kjo platformë e mediave sociale – të cilin ai e kishte kritikuar se nuk ...

Të pakënaqur me jetën: Rrjetet sociale nuk i prekin njësoj vajzat dhe djemtë

Psikologët pohojnë se rrjetet sociale kanë ndikimin më negativ tek vajzat nga mosha 11 deri në 13 vjeç, ndërsa djemtë janë më të prekshëm nga mosha 14 deri në 15 vjeç.

Google: Chrome i ri është më i shpejtë se Safari

Ekipi që e ka zhvilluar Chrome njoftoi se versioni i fundit funksionon shumë më shpejt se një vit e gjysmë më parë - deri në 43 përqind.