Postet nga: Zoran Zaev

Zaev: Bullgaria nuk ishte fashiste, kemi histori të përbashkët

Kryeministri maqedonas, Zoran Zaev, ka deklaruar se Maqedonia e Veriut dhe Bullgaria kanë histori të përbashkët.

Opozita kërkon dorëheqjen e Zaevit

Partitë opozitare në Maqedoninë e Veriut kanë kërkuar që kryeministri, Zoran Zaev të mbajë përgjegjësinë për bllokimin që i ka bërë Bullgaria nisjes së bisedimeve ...

Rama, Vuçiq dhe Zaev, pa Hotin arrijnë disa ujdi në kuadër të 'Mini-Shengenit'

Shqipëria, Maqedonia e Veriut dhe Serbia kanë rënë dakord të lëshojnë leje të përbashkëta të punës, të lehtësojnë shërbimet doganore si dhe ...

Hoti tregon për çfarë tema janë dakorduar me homologun maqedonas

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka treguar se mes Qeverisë së Kosovës dhe asaj të Maqedonisë së Veriut do të mbahet një mbledhje e përbashkët.

Hoti e Zaev paralajmërojnë mbledhje të dy qeverive

 

Hoti në Shkup: Pritet mbajtja e një mbledhje të përbashkët e të dy qeverive

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, është duke zhvilluar vizitën e tij të parë në Maqedoni të Veriut.

Zaev: Javën e ardhshme takim me Vuçiqin dhe Ramën për Mini-Shëngenin

Gjatë vizitës zyrtare të Kryeministrit Avdullah Hoti në Shkup, në një koferencë për media, homologu i tij nga Maqedonia e Veriut, Zoran Zaev, tha se javën e ...

Hoti nesër viziton Maqedoninë Veriore