Postet nga: "ballkani i hapur"

LIVE - Intervistë me Shaip Kamberin dhe Transporti në 'Ballkanin e Hapur'

Sonte në pjesën e parë të emisionit ‘Kallxo Përnime’ po transmetohet intervista me politikanin shqiptar nga Lugina e Preshevës, Shaip Kamberi.

Kurti nuk flet për ‘Ballkanin e Hapur’, Rama thotë se kjo temë ‘nuk na ndanë’

Dy shefat e qeverive shqiptare, Albin Kurti nga Kosova dhe Edi Rama nga Shqipëria nuk pajtohen për iniciativën rajonale “Ballkani Hapur”.

Oda Ekonomike Amerikane kërkon nga Qeveria që të konsiderojë pjesëmarrjen në 'Ballkanin e Hapur'

Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë, ka ftuar institucionet e Kosovës që të konsiderojnë pjesëmarrjen në iniciativën e “Ballkanit të Hapur”.

Departamenti amerikan i Shtetit mbështet çdo nismë për fuqizimin ekonomik të Ballkanit

Departamenti Amerikan i Shtetit thotë se e mbështetë çdo nismë rajonale që bazohet në rregullat e Bashkimit Evropian dhe që për qëllim ka fuqizimin ekonomik të vendeve ...

“Ballkanit të Hapur” i shtohen marrëveshjet

Maqedonia e Veriut, Shqipëria dhe Serbia në takimin e radhës të “Ballkanit të Hapur” që u mbajt më 7 dhe 8 qershor në Ohër, nënshkruan katër marrë...

Abazoviq: Politikat e kaluara kanë qenë të konflikteve, të flasim për nismat e reja

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq, në Samitin “Ballkani i Hapur” në Ohër, ka thënë se politika e së kaluarës nuk ka sjellë asgjë të mirë ...

Escobar: SHBA e përkrah iniciativën 'Ballkani i Hapur'

I dërguari i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar ka thënë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës e përkrahin ...

Rama: Sa më shumë të afrohemi, shtohen shanset për paqe përfundimtare mes Kosovës e Serbisë

Në Samitin në Ohër, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, duke folur për iniciativën e “Ballkanit të Hapur”, ka thënë se edhe Kosova e Serbia duhet ...