Postet nga: Zoran Zaev

Me ftesë të homologut Zoran Zaev, kryeministri Hoti nesër vizitë zyrtare në Maqedoninë e Veriut

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, nesër zhvillon vizitën zyrtare në Maqedoninë e Veriut me ftesë të kryeministrit Zoran Zaev.

Zoran Zaev përgëzon Kosovën për lojën e mirë

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev e ka uruar ekipin e Kosovës për lojë të mirë, duke shtuar se fqinjësia e është diçka që duhet ...

Zaev: Padi penale për kompanitë që keqpërdorën ndihmat e Qeverisë për përballimin e COVID-19

I pyetur nga TV21 nëse Prokuroria do të ndjekë penalisht kompanitë që nuk paguanin paga edhe pasi morën subvencione shtetërore, Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ...

Votohet Qeveria Zaev 2

Me 62 vota “për”, 51 “kundër” dhe asnjë të “përmbajtur” u zgjodh qeveria e Maqedonisë së Veriut me kryeministër Zoran Zaev.

Propozimet e BDI-së për ministra

Bashkimi Demokratik për Integrim në Qeverinë e re në Maqedoninë e Veriut do të udhëheqë me 6 ministri.

Përfundoi takimi Zaev-Ahmeti, pritet ta publikojnë marrëveshjen e re qeverisëse

 

Nesër takimi Ahmeti-Zaev, drejt përpjekjeve të fundit për formimin e Qeverisë

 

LSDM dhe BDI, afër marrëveshjes për qeverinë e re

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) ka njoftuar të hënën se është pranë arritjes së marrëveshjes me Lidhjen Social-Demokrate (LSDM) të Zoran Zaevit për formimin e ...