Postet nga: zgjedhjet e reja

Krasniqi: Afatet u ezauruan, nuk gjetëm mbështetje për ta shpërndarë Kuvendin

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi tha se nuk e kanë gjetur mbështjen e nevojshme nga partitë tjera opozitare për të shpërndarë Kuvendin ...

Haradinaj mesazh PDK-së: Kurti po synon t’ju shkatërrojë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka deklaruar se kryeministri Albin Kurti po e tenton shkatërrimin e Partisë Demokratike të Kosovës.

Opsionet për zgjedhje të parakohshme, LVV-ja pret unifikimin e opozitës për shpërndarjen e Kuvendit

Partia Demokratike e Kosovës u ka bërë thirrje publike dy partive tjera opozitare, LDK- së dhe AAK-së, që ta mbështesin mocionin për shpërndarjen e Kuvendit ...

Kurti për zgjedhjet: Opozita duhet të bëhet gati- ne jemi gati gjithmonë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti sërish ka shprehur gatishmërinë për zgjedhje të parakohshme.

Kurti takohet me partnerët e koalicionit qeverisës, diskutojnë për zgjedhjet

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka zhvilluar një darkë pune me partnerët e koalicionit qeverisës, përkatësisht me bashkëdrejtuesit e Partisë Guxo, Donika Gërvalla ...

Nënkryetari i LDK-së: PDK dhe LVV janë marrë vesh për datën e zgjedhjeve

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Gazmend Muhaxheri, ka thënë se Partia Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje janë marrë vesh për datë...

Analistët: Zgjedhjet përmes peticionit nuk pritet të zgjidhin situatën në veri të Kosovës

Qeveria e Kosovës pritet që gjatë javës së ardhshme të përfundojnë aktet nënligjore që i hapin rrugë peticionit për shkarkimin e kryetarëve në veri ...

Lajçak përsërit tri kërkesat e BE-së për Kurtin dhe Vuçiqin, nuk përmend policët e kidnapuar

Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka bërë të ditur se BE në takimin e fundit të mbajtur në Bruksel ka prezantuar tri ...