Postet nga: josep borrell

Deklarata e Josep Borrell për aksionin e Policisë në veri, e njëanshme dhe e dëmshme

Qëndrimet e përfaqësuesit të Lartë të Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme, Josep Borrell, janë parë sikur qëndrime të palës serbe, pasi ky zyrtar ...

Skender Hyseni: Borell nuk mund të sillet sikur të ishte prokuror apo komandant policie në Kosovë

Ish-negociatori i Kosovës për bisedimet me Serbinë,  Skender Hyseni ka reaguar ndaj deklaratës së përfaqësuesit të lartë të BE-së, Josep Borrell në lidhje me aksionin ...

Kabineti i Kurtit i reagon Borrellit: Luftimi i krimit dhe kontrabandës është kompetencë tipike e shtetit sovran

Shefi i kabinetit të kryeministrit të Kosovës, Luan Dalipi i është përgjigjur Përfaqësuesit të Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme, Josep Borrell i cili ka ...

Borrell reagon pas aksionit anti-kontrabandë në Kosovë

Përfaqësuesi i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme, Josep Borrell ka reaguar pas një aksioni të Policisë së Kosovës në katër qytete të vendit. Sot, ...

Kurti: Reciprociteti do të jetë parim i shtetit të Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se reciprociteti do të jetë parim, mbi të cilin do të bazohen veprimet e shtetit të Kosovës.

Borrell: I lumtur për tejkalimin e vështirësive në veri të Kosovës, dialogu të vazhdojë

Përfaqësuesi i Lartë Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell ka thënë se është i lumtur që janë tejkaluar vështirësitë në ...

Borrell mirëpret marrëveshjen, kërkon angazhim konstruktiv për përparim të shpejtë

Josep Borrell, Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme, ka mirëpritur arritjen e marrëveshjes për targa mes Kosovës dhe Serbisë.

Kurti pas bisedës me Borrell dhe Stoltenberg: Dialogu - rruga e vetme për të gjetur zgjidhje të drejta

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka njoftuar se sot gjatë ditës ka zhvilluar bisedë telefonike me shefin e diplomacisë evropiane, Josep Borrell, dhe me Sekretarin e Përgjithshë...