Postet nga: Vrasje

Vrasja e para 21 viteve, kërkohet paraburgimi i shtetasit të Shqipërisë

“Kërkohet paraburgim për shtetasin e Shqipërisë, i dyshuar për vrasje të rëndë”

Dosja e Prokurorisë: Dardan Krivaqa dyshohet për vrasje në mënyrë mizore

Dardan Krivaqa, sipas dosjës së Prokurorisë, dyshohet se në mënyrë mizore, e ka vrarë tashmë të ndjerën Marigona Osmani.

Dhjetë xhihadistë të vdekur nga një shpërthim në Siri

Dhjetë persona u vranë dhe disa të tjerë u plagosën nga një shpërthim në një kamp trajnimi të xhihadistëve në Sirinë veriperëndimore të kontrolluar nga opozita, ...

Arrestohet Dardan Krivaqa, i dyshuari kryesor për vrasjen e 18 vjeçares në Ferizaj

Dardan Krivaqa, i dyshuari kryesor për vrasjen e 18 vjeçares në Ferizaj është arrestuar para pak minutash. Lajmin e kanë konfirmuar nga Prokuroria e Ferizajt.

Dosja e Gjykatës - Pse ishte dënuar Dardan Krivaqa, i dyshuari kryesor për vrasjen e 18 vjeçares në Ferizaj

Dardan Krivaqa, i dyshuari kryesor për vrasjen e 18 vjeçares në Ferizaj, është dënuar për një incident të ndodhur në dhjetor të vitit 2020.

Vrasja e 18 vjeçares, thirret protestë para Gjykatës, Prokurorisë dhe Policisë në Ferizaj

Qendra Kosovare për Studime Gjinore ka thirrur një protestë për sot në orën 12:00, pas vrasjes së 18-vjeçares në Ferizaj.

Rrëfimi i vajzës që ia vranë nënën talebanët

Najia ishte në shtëpi me tre djemtë dhe vajzën e saj në një fshat të vogël në jug të Afganistanit kur ushtarët talebanë trokitën në ...

Shpallen fajtor vëllezërit Llugaliu, në rastin e vrasjes së Fahri Bunjakut

Gjykata Themelore në Prishtinë, i ka shpallur fajtor dy të akuzuarit Sedat dhe Fejrad Llugaliu, për vrasjen e Fahri Bunjakut.