Postet nga: vjollca buzhala

Gjykimi për keqpërdorim të detyrës ndaj ish-drejtorit në Prizren, eksperti i prokurimit deklaron se u përdor çmimi më i lartë në kontratë

Eksperti i prokurimit, Visar Bibaj, ka dëshmuar në rastin në të cilin ish-drejtori i Shërbimeve Publike në Prizren, Osman Krasniqi, akuzohet për keqpërdorim të detyrës ...

Vrasja në tregun e Mitrovicës, gjobiten ekspertët që nuk u paraqitën në gjykim

Në një vendim të fundit të Gjykatës së Prizrenit, dy ekspertë nga Instituti i Psikiatrisë Forenzike të Kosovës –(IPFK) janë dënuar me një gjobë prej 250 eurosh pë...

Vdekja e 18 vjeçarit pasi i ranë pllakat në kokë, të dyshuarit lirohen nga paraburgimi me kërkesë të prokurorit Beqë Shala

Gjykata e Prizrenit ka vendosur të ndërprejë paraburgimin dhe t’i lirojë gjashtë të dyshuarit për rastin ku një punëtor humbi jetën pas lëndimeve në ...

Paraburgim për 6 të dyshuar, pronarë të kompanive dhe punëtorë, ku vdiq një person pas lëndimeve në vendin e punës

Gjykata e Prizrenit ka caktuar masën e paraburgimit për gjashtë të dyshuarit në lidhje me rastin ku një person humbi jetën si pasojë e lëndimeve të ...

Kanosja ndaj kryetarit të Prizrenit, njëri i pandehur e pranon fajësinë

Njëri nga të pandehurit e ka pranuar fajësinë në gjykimin për kanosje ndaj kryetarit të Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj.

Mungon i akuzuari dhe mbrojtësi i tij, shtyhet gjykimi ndaj ish-drejtorit në Prizren

Në mungesë të të akuzuarit Osman Krasniqi, ish-drejtor i Shërbimeve Publike në Prizren dhe mbrojtësit të tij, avokatit Ruzhdi Berisha, sot ka dështuar të mbahet seanca.

Dosja rreth të dyshuarit për sulmin ndaj gazetarit në protestën kundër festivalit ‘DokuFest’

Më 11 gusht, një person është arrestuar nën dyshimin se ka sulmuar ekipin e portalit "Gazeta Nacionale" gjatë protestës kudër festivalit të filmit të shkurtë “DokuFest”.

20 vite burgim ndaj të akuzuarve për vjedhjen grabitqare të cigareve në një supermarket

Të akuzuarit Veton Krasniqi, Leotrim Sokoli, Ahmet Ahmetaj dhe Berat Sylaj të hënën janë dënuar për vjedhje grabitqare nga Gjykata e Prizrenit.