Postet nga: visar azemi

LDK në Ferizaj pretendon se janë bërë pagesa për rrugë që nuk janë shtruar, arsyetohet Komuna

Komuna e Ferizajt, më 31.05.2021, kishte nënshkruar kontratë për asfaltimin e rrugëve në fshatin Mirash.

LDK: Jemi e vetmja parti në Kosovë që ka program për ta zgjidhur problemin e energjisë

Lidhja Demokratike e Kosovës përmes një konference për media ka kritikuar qeverinë Kurti lidhur me çmimin e energjisë elektrike në Kosovë, duke theksuar se qytetarët po ...

Fondacioni i Shoqërisë Civile përfundimisht fiton betejën për 'Shtëpinë e Shoqërisë Civile'

Gjykata e Apelit më datë 7 shkurt 2023, ka vendosur që ta vërtetoj vendimin e Gjykatës së Prishtinës, që hodhi poshtë padinë e paditësve Astrit Istrefi, Burim  Ejupi ...

LDK: Mungesa e pasaportave, paaftësi e qeverisë

Lidhja Demokratike e Kosovës ka komentuar mungesën e materialit të pasaportave, duke e bërë përgjegjëse qeverinë, duke e quajtur të paaftë.

Visar Azemi zgjidhet kryetar i Degës së LDK-së në Ferizaj

Në kuvendin e jashtëzakonshëm zgjedhor të Degës së Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) në Ferizaj, me shumicë të votave për kryetar dege është zgjedhur Visar ...

Aktivisti i shoqërisë civile Visar Azemi, bëhet pjesë e LDK-së

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Lumir Abdixhiku, ka njoftuar se aktivisti shumëvjeçar i shoqërisë civile, Visar Azemi ka aderuar në partinë që ai drejton.

Vendimi i plotfuqishëm i Gjykatës: Dajana Berisha e Jeta Xharra e fitojnë betejën e parë për 'Shtëpinë e Shoqërisë Civile'

Gjykata e Prishtinës ka vendosur që ta refuzoj kërkesën e propozuesve Astrit Istrefi, Burim  Ejupi dhe Visar Azemi për caktimin e masës së sigurimit pë...

KOSID: Marrëveshja për 'Kosova e Re', e Dëmshme për Qytetarët

Njoftimi për arritjen e marrëveshjes për fillimin e ndërtimit të termocentralit ‘Kosova e Re’ po shihet si tejet e dëmshme nga shoqëria civile në ...