Postet nga: doarsa kica xhelili

Kica-Xhelili e LDK-së përplaset me Hysenin e VV-së: Pa Vjosën dhe Listën Guxo s’do ta shihnit kurrë 50 përqindëshin

Një përplasje ka ndodhur në Komsionin hetimor për rezervat shtetërore mes deputetit nga LVV-ja, Driton Hyseni dhe deputetes nga LDK-ja Doarsa Kica- Xhelili, lidhur me kohën ...

1 vit pas kalimit në LDK, Doarsa Kica - Xhelili zgjidhet nënkryetare e partisë

Emri i Doarsa Kica-Xhelili i është shtuar listës së nënkryetarëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës, të emëruar sot në mbledhjen e Këshillit të Pë...

Kica-Xhelili kërkon llogari nga deputetët që po bojkotojnë komisionin hetimor për rezervat shtetërore

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Doarsa Kica-Xhelili, i ka pyetur deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje përse po e bojkotojnë për shtatë herë me radhë ...

Komisioni për Punë të Jashtme pa kuorum, opozita lëshon sallën

Në mungesë të kuorumit, Komisioni për Punë të Jashtme nuk ka vazhduar mbledhjen, pasi deputetët e partive opozitare lëshuan sallën.

Hulumtimi 'Radio Televizioni i Burrave' reagon Doarsa Kica Xhelili

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës Doarsa Kica Xhelili ka reaguar pas publikimit të hulumtimit ekskluziv të KALLXO.com, “Radio Televizioni i Burrave”, mbi diskriminimin e tri grave në ...

Kica-Xhelili: Qeveria të tregojë se përse Kosova nuk është pjesë e Programit të Evropës Digjitale në vlerë 7.5 miliardë euro

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Doarsa Kica Xhelili, ka kërkuar nga Qeveria që të shpjegojë se përse Kosova nuk është pjesë e Programit të Evropës ...

Reagime pas zgjedhjes së financuesit të LVV-së në postin e drejtorit të televizioneve të RTK-së

Bordi i Radiotelevizionit të Kosovës miratoi sot propozimin për emërimin e Rilind Gërvallës drejtor i kanaleve në gjuhën shqipe RTK 1, 3 dhe 4.

Përplasje mes ministres Albulena Haxhiu dhe deputetes Doarsa Kica-Xhelili për Kodin e Procedurës Penale

Shqyrtimi i plotësim-ndryshimit të Kodit të Procedurës Penale ka ngjallur diskutime mes ministres së Drejtësisë, Albulena Haxhiu dhe deputetes së LDK-së, Doarsa Kica-Xhelili.