Postet nga: twitter

Viti i ndryshimeve në rrjetet sociale: Twitter shkoi, Threads erdhi, IA hyri në lojë

E humbëm Twitter-in dhe e fituam X-in. I provuam Bluesky-in dhe Mastodon-in (epo, disa nga ne e bëmë). U shqetësuam për ‘bot’-ët e inteligjencë...

Më shumë se 10 milionë njerëz të abonuar në platformën X në muajin dhjetor

Më shumë se 10 milionë njerëz janë regjistruar për platformën sociale ‘X’ në muajin dhjetor, ka thënë Shefi Ekzekutiv i kësaj kompanie, Linda Yaccarino në një ...

Rrjeti social X prezanton audio dhe video thirrjet 

Rrjeti social X, i njohur më parë si Twitter, ka nisur ta prezantojë një funksion që ndoshta askush nuk e ka kërkuar më parë. Bëhet fjalë për ...

Rrjetet më të mëdha sociale në shifra

Rrjetet sociale prej kohësh kanë pushuar së qeni thjesht vendtakime virtuale dhe argëtimi.

Elon Musk zbulon logon e re të Twitter-it

Elon Musk e ka zbuluar logon e re për Twitter, duke zgjedhur një "minimalist art deco (shkurt: Dekorativë e Arteve Franceze)" X si pjesë e një riemërtimi të ...

Musk u thotë "lamtumirë zogjve", vendos ta ndryshojë logon e Twitter-it

Pronari i rrjetit social Twitter, Elon Musk, ka thënë të dielën se po mendon ta ndryshojë logon e platformës, duke shkruar: “Së shpejti do t’i themi ...

Studimi: Mbi 60% e popullsisë botërore i përdor mediat sociale

Më shumë se 60% e popullsisë globale – mbi 5 miliardë njerëz – i përdor në mënyrë aktive mediat sociale, sipas hulumtimeve të fundit.

Aplikacioni 'Threads' regjistron më shumë se 80 milionë përdorues në vetëm dy ditë

Në vetëm pak ditë, që kur Meta lansoi zyrtarisht konkurrentin e saj në Twitter, aplikacion 'Threads', ky është bërë aplikacioni më i kërkuar në platformat celulare.