Postet nga: Turqi

Katër të Vrarë Gjatë Sulmit në një Universitet në Turqi

Të paktën katër persona janë vrarë gjatë një sulmi në në universitetin e qytetit Eskisehir në Turqi, raportojnë mediat lokale.

Turqia: Do të Vazhdojnë Operacionet e Ngjashme si në Kosovë

Qeveria turke u zotua se do të kryejë operacione të reja jashtë vendit për të sjellë në Turqi ndjekësit e klerikut fetar, Fethullah Gulen, të cilin e fajë...

92 Vjeçarja në Klasë të Parë

Gjyshja 92 vjeçare realizon ëndrrën e saj.

25 Gazetarë Dënohen me Burg në Turqi

Gazetari i shquar turk Murat Aksoy është dënuar me 25 muaj burg nën akuzat për ndihmë ndaj organizatës terroriste pa qenë anëtar i saj.

Erdogan Pretendon se Është Rrethuar Rajoni Afrin në Siri

Ushtria turke dhe aleatët e saj rebelë kanë rrethuar rajonin Afrin të Sirisë, ka deklaruar presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, transmeton Reuters.

36 Persona të Vdekur nga Sulmet Turke në Afrin të Sirisë

Aeroplanët luftarakë të Turqisë kanë goditur forcat siriane pro-qeveritare në rajonin Afrin të Sirisë, duke vrarë të paktën 36 prej tyre, ka njoftuar Vëzhguesi Sirian për të ...

Një Turk Dënohet me Burgim të Përjetshëm 53 Herë

Një shtetas i Turqisë është dënuar me 53 herë me burgim të përjetshëm për sulmin me bomba të vitit 2013, ku u vranë dhjetëra persona në afë...

Mediat Turke Lavdërojnë Kosovën për Ndalesën e 'Mbrëmjes Kurde'

Mediat në Turqi e kanë mirëpritur vendimin e autoriteteve në Kosovë për ta ndaluar një ngjarje muzikore të quajtur “Liri për Kurdistanin” në mbrëmjen e së ...