Postet nga: telefonat

Honor prezanton telefonin inteligjeent X8b me kamerë 108 MP

Bëhet fjalë për një telefon inteligjent të rangut të mesëm që ofron specifika solide, shumë memorie dhe një kamerë 108 MP. Pajisja ka një ekran AMOLED 6.7 inç me ...

Samsung me plane për një model të ri telefoni fleksibël

Ekziston një konkurrencë në rritje në tregun e telefonave të mençur me një ekran fleksibël. Vetëm në tre muajt e fundit janë prezantuar 13 modele të reja të ...

Ilustrim polici i kosoves ne banjske

Pjesëtarëve të Policisë së Kosovës iu ndërpre komunikimi me telefon, kjo është arsyeja sipas "Valës"

Dhjetëra pjesëtarëve të Policisë së Kosovës sot u është ndërprerë komunikimi me telefon me numrat e kompanisë “Vala”.

Të fiksuar pas telefonave: Pas vetëm 15 minutash vozitje, duhet t’i shikojnë telefonat e tyre

Janë publikuar rezultatet mbi zakonet e vozitjes së britanikëve, dhe një pjesë veçanërisht interesante lidhet me përdorimin e telefonave intelegjentë gjatë vozitjes.

Karikim i shpejtë i baterisë me kapacitet të plotë në më pak se 10 minuta

Përveç telefonave të palosshëm gjithnjë e më të popullarizuar, dizajni i pajisjeve mobile nuk ka ndryshuar shumë vitet e fundit. Madhësia e top-modeleve dhe ekranet e tyre ë...

A shkaktojnë kancer telefonat? Një mit dekadash rrëzohet nga një studim i ri

Të imagjinojmë veten larg telefonit tonë duket si një detyrë e pamundur për shumicën prej nesh.

Karikuesi universal i telefonave mobilë së shpejti bëhet realitet? 

Ka një dakordim mes anëtarëve të BE-së, Sipas vlerësimeve të Komisionit Evropian, konsumatorët e BE-së mund të kursejnë 250 milionë euro në vit për blerjet e ...

Konfiskohen 61 telefona të kontrabanduar

Dogana e Kosovës ka njoftuar se njësitet e tyre të antikontrabandës kanë arritur ta identifikojnë dhe ndalojnë një veturë të dyshimtë dhe me ketë rast janë gjetur 61 ...