Postet nga: Taksa 100 %

Kadri Veseli i çoi porosi Albin Kurtit për taksën ndaj Serbisë

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veseli ka thënë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nuk duhet të heq taksën ndaj mallrave serbe dhe ...

Vjosa Osmani: Tarifa 100 për qind duhet të zëvendësohet me reciprocitet

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka sqaruar përmes një postimi në Facebook qëndrimin e saj rreth çështjes së taksës dhe reciprocitetit.

Kurti tregon se çfarë i tha emisarit të Trumpit kur i kërkoi heqjen e taksës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka treguar se çfarë i ka thënë të dërguarit të presidentit Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, kur ky ...

Taksa 100 për qind nuk kursen mallrat përmes linjës ajrore Prishtinë – Beograd

Me fillimin e zbatimit të linjës ajrore Prishtinë – Beograd, mund të transportohen edhe mallra të ndryshme për qëllime biznesi, nëse këtë e konsideron të arsyeshme ...

Haradinaj: Linja ajrore Prishtinë-Beograd s’ka të bëjë me taksën

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka bërë të ditur se marrëveshja për krijimin e linjës ajrore Prishtinë-Beograd nuk ka të bëjë ...

Vuçiq: Pres që problemi i taksës të zgjidhet me formimin e Qeverisë së Kosovës

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se nuk beson se taksa që u ka vënë Kosova prodhimeve të importuara nga Serbia dhe Bosnje e Hercegovina do të mbijetojë ...

Maqedonia e Veriut ia pa hairin taksës 100 % të Kosovës ndaj Serbisë

 

Berisha: Taksa ka ulur për 99 për qind importin nga Serbia dhe Bosnja

Vetëm gjashtë milionë euro është vlera e produkteve nga Serbia dhe Bosnja Hercegovina që janë importuar në Kosovë për një vit, që kur Qeveria e Kosovës vendosi ...

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!