Postet nga: sulmi në kuvend

Dështon sërish seanca për sulmin ndaj Kuvendit

Ka dështuar të mbahet seanca ndaj të akuzuarve për sulmin ndaj ndërtesës së Kuvendit.

Dëshmitari në rastin e sulmit në Kuvend: "Disa pjesë të dëshmisë m'i kanë shtuar"

Skender Imeri, dëshmitar në rastin e gjykimit të atëherë aktivistëve të Lëvizjes Vetëvendosje doli sot sërish para Gjykatës së Prishtinës për ...

Mungon prokurorja, shtyhet seanca e gjykimit ndaj aktivistëve Vetëvendosjes për sulmin ndaj Kuvendit

Seanca e shqyrtimit gjyqësor në rastin e rigjykimit të aktivistëve dhe ish-aktivistëve të Lëvizjes Vetëvendosje për sulmin ndaj ndërtesës së kuvendit ka ...

(VIDEO) Gjykimi për sulmin në Kuvend, Egzon Haliti largohet nga salla pas debatit me gjyqtarin

Njëri ndër të akuzuarit në rastin e sulmit ndaj Kuvendit të Kosovës, Egzon Haliti, është larguar nga salla e gjykimit me urdhër të gjyqtarit, Beqir Kalludra.

Aktakuzë për terrorizëm ndaj kandidatit për deputet nga radhët e PSD-së

Ish-kandidati për deputet të Kuvendit të Kosovës nga radhët e koalicionit AAK-PSD, Gëzon Kastrati, ka njoftuar se Prokuroria Speciale ndaj tij ka ngritur aktakuzë për ...

Aktakuzë ndaj Halitit e Dreshajt për sulmin - kanosjen ndaj deputetit të LDK-së

Prokuroria e Prishtinës me 31 maj 2019 ka ngritur një aktakuzë ndaj deputetëve Xhavit Haliti e Gani Dreshaj.