Postet nga: Smajl Latifi

Realizimi i planit të Smajl Latifit për sigurinë në komunitet

Gjatë fushatës për zgjedhjet lokale të vitit 2021, në emisionin ‘Debat Përnime’, kryetari i Rahovecit, Smajl Latifi, kishte thënë se komuna e tij është me diversitet kulturor ...

Rahovec, asamblisti i LVV-së kalon në AAK

Asamblisti i Lëvizjes Vetëvendosje (LVV) në Rahovec, Sinan Kryeziu, ka aderuar në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës (AAK).

Komuna e Rahovecit themelon fond për të ndihmuar zonat e përmbytura nga vërshimet

Komuna e Rahovecit njofton se, pas dëmeve të shkaktuara në shumë qytete të Kosovës nga reshjet atmosfererike, kryetari Smajl Latifi ka vendosur të themelojë “Fondi për Solidaritet ...

Rritet niveli i 'Drinit të Bardhë' dhe përmbyten tokat bujqësore në Rahovec

Niveli i ujit në lumin "Drini i Bardhë" është rritur pas reshjeve të shiut dhe si pasojë tokat bujqësore në disa fshatra të komunës së Rahovecit janë pë...

Komuna e Rahovecit kërkon ndihmën e Qeverisë pas përmbytjeve nga shiu

Kryetari i komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, ka kërkuar përkrahjen e Qeverisë së Kosovës pas përmbytjeve që janë shkaktuar në këtë komunë nga reshjet ...

Matja e përmbushjes së premtimeve nga qeverisja e Smajl Latifit

Një komunë relativisht e vogël në rajonin e Dukagjinit, e që ka diversitet kulturor, fetar, e etnik duhet të mbajë një ‘sy çelë’ edhe për problemet e mundshme ...

Reagon kryesuesi i Kuvendit të Rahovecit pasi kryetari Latifi e largoi nga foltorja

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, ka larguar nga foltorja kryesuesin e Kuvendit Komunal, Defrim Kafexhiun, pas një përplasje verbale që patën të premten gjatë seancë...

VIDEO - Smajl Latifi e largon nga foltorja kryesuesin e Kuvendit Komunal të Rahovecit

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi e ka larguar nga foltorja kryesuesin e Kuvendit Komunal, Defrim Kafexhiun, pas një përplasje verbale që patën të premten gjatë ...