Postet nga: rahovec

Pas ankesës së BIRN/IK, LDK dënohet me 1,000 euro gjobë nga PZAP për thyerje të heshtjes zgjedhore

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) ka njoftuar se pas ankesës së BIRN dhe Internews Kosova ka gjobitur me një mijë euro Lidhjen Demokratike të Kosovës ...

Latifi për balotazhin: Nuk e kemi pritur

Kandidati për kryetar të Komunës së Rahovecit nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Smajl Latifi në një prononcim për ...

Mirëmbajtësit e QKMF-së në Rahovec pas më tepër se një muaj marrin rrogën, jo të plotë

Rreth 25 punëtorë, mirëmbajtës të Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare në Rahovec në muajin korrik dhe gusht të këtij viti iu kanë vonuar rrogat.

Ngritët aktakuzë për J.G., i dyshuar se vrau vëllain pas fjalosjes për bagëti

Prokuroria Themelore në Gjakovë ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurit J.G., nën dyshimin se ka vrarë vëllain e tij, H.G, pas një mosmarrëveshjeje që ...

Synimet e kandidatëve për kryetar të Rahovecit për digjitalizimin e shërbimeve komunale

Kandidatët për kryetar të Rahovecit kanë treguar planet për digjitalizimin e shërbimeve komunale.

Shumica e kandidateve për asambliste në Rahovec premtojnë mbështetje për gratë 

Kandidatet për asambliste në Komunën e Rahovecit, në Debat Pernime i kanë shpalosur prioritetet e tyre nëse marrin mandat nga zgjedhjet lokale të 17 tetorit.

Kandidati i LVV-së dhe ai i AAK-së në Rahovec përplasen për “rrenën e kryptë”

Në Debat Pernime, kandidati për kryetar të Komunës së Rahovecit nga LVV-ja, Visar Korenica dhe ai nga AAK-ja, i cili është edhe kryetari aktual i Rahovecit, Smajl Latifi, ...

Latifi: Në mandatin tjetër do ta zgjidhim problemin me kanalizim e shumë probleme të tjera

Kandidati i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës për kryetar të Rahovecit dhe kryetari aktual i kësaj komune, Smajl Latifi, ka thënë se në ...