Postet nga: shqipëria

Shqipëria barazon ndaj Andorrës (FOTO)

Shqipëria nuk ka arritur më shumë se një barazim ndaj Andorrës me rezultat 2-2, ndeshje e vlefshme për kualifikimet e “Euro 2020”.

Florian Kamberi tregon se pse e zgjodhi Shqipërinë para Kosovës

Sulmuesi i skuadrës skoceze Hibernian, Florian Kamberi, bëri të ditur para disa ditëve se kishte vendosur që ta përfaqësonte Kombëtaren e Shqipërisë.

Mësimet e Kosovës nga lodhja e BE-së me Ballkanin Perëndimor

Dështimi i arritjes së konsensusit në Bashkimin Evropian për nisjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut nuk do të duhet të shtojë pesimizmin në Kosovë, ...

Propozim i ri në BE: Vendime të ndara për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Presidenca finlandeze e Bashkimit Europian propozoi zyrtarisht që të veçohet vendimi për Maqedoninë e Veriut, nga ai për Shqipërinë, lidhur me hapjen e negociatave të pranimit ...

Bullgaria pro hapjes së negociatave të Shkupit dhe Tiranës me BE-në

Kuvendi i Bullgarisë ka miratuar Deklaratën me të cilën i jep mbështetje të plotë fillimit të negociatave të anëtarësimit të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipë...

Shqipëria, Serbia dhe Maqedonia Veriore takohen për bashkëpunim, Kosova mungon

Kryeministri i Shqipërisë, Maqedonisë Veriore dhe presidenti i Serbisë kanë nënshkruar një deklaratë për bashkëpunimin rajonal ekonomik, me qëllim të përshpejtimit të procesit pë...

Bundestagu mbështet fillimin e bisedimeve me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Deputetët gjermanë të enjten votuan me shumicë për caktimin e një date fillimi për bisedimet e pranimit në BE me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, edhe ...

(VIDEO) Dëmet që shkaktoi tërmeti i fuqishëm në Shqipëri

Shqipëria është tronditur pasditen e sotme nga dy tërmete të fuqishme.