Postet nga: shqipëria

Kurti pas barazimit në 'Euro 2024': Çfarë Shqipërie që na mbush ndjenja dhe entuziazëm

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pas barazimit të Shqipërisë në ndeshjen me Kroacinë, e cila përfundoi me rezultat 2:2.

Shqipëria kalon në epërsi kundër Kroacisë

Shqipëria ka shënuar gol ndaj Kroacisë, duke kaluar në epërsi 1-0.

Begaj: Kampionati është fitore për tifozët shqiptarë

Presidenti i Shqipërisë Bajram Begaj flet në intervistë me Deutsche Welle-n ndër të tjera për sukseset e kombëtares, marrëdhëniet me Kosovën dhe Greqinë, ...

Presidenti i Shqipërisë lobon që Moldavia ta njohë Kosovën

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, ka lobuar te homologia e tij moldave, Maia Sandu, që Moldavia ta njohë Kosovën.

Me rezultat 2-1 për Italinë përfundon ndeshja e parë e Shqipërisë në EURO 2024

Me rezultat 2-1 për Italinë ka përfunduar ndeshja e parë e Shqipërisë në Kampionatin Europian 2024.

Goli që shënoi Shqipëria, më i shpejti në historinë e Europianit

Nedim Bajrami nga Kombëtarja e Shqipërisë shënoi gol në sekondën e 23-të të lojës ndaj ekipit kundërshtar, Italisë, duke e bërë kështu ...

Italia kalon në epërsi në ndeshjen me Shqipërinë

Italia kalon në epërsi në ndeshjen me Shqipërinë.

Shqipëria kalon në epërsi në sekondat e parë të ndeshjes

Shqipëria ka kaluar në epërsi në minutat e parë të ndeshjes me Italinë në stadiumin “Signal Iduna Park” në garat e Euro 2024.