Postet nga: shqipëria

Eurostat: Shqipëria e Kosova ndër vendet ku alkooli konsumohet më së paku në Europë

Shqiptarët janë populli më pak pijedashës në Europë. Kështu thuhet në statistikat zyrtare të Eurostat që Shqipërinë e rendisin të parafundit në kontinent, duke lënë ...

Silvinjo merr drejtimin e kombëtares së Shqipërisë në futboll, më 9 janar bëhet prezantimi

Trajneri brazilian, Sylvio Mendes Campos Júnior, ka marrë drejtimin e kombëtares së Shqipërisë në futboll.

Një pjesë e punonjësve të administratës në Shqipëri përfitojnë nga “Pakoja e Madhe”

Mbi 12 mijë punonjës të administratës në Shqipëri me pagë nën 60 mijë lekë bruto, do të përfitojnë nga vendimi i qeverisë për Pakon e Madhe ...

Dy tërmete godasin Shqipërinë brenda dy orëve

Dy tërmete kanë goditur sonte Shqipërinë, ka njoftuar Qendra Seizmologjike Evropiano-Mesdhetare (EMSC).

Inceneratorët, dyshime për implikime të reja të zyrtarëve të lartë

Në Shqipëri po publikohen në vijimësi njoftime të reja që implikojnë zyrtarë të lartë në çështjen e inceneratorëve, një nga më të përfolurat për korrupsion. ...

Kompanitë turistike nga Kosova e Shqipëria bashkë për promovimin e turizmit

Jashtë sezonit turistik por me qëllim përgatitjet për sezonin e ardhshme, rreth 50 agjenci turistike nga Kosova dhe Shqipëria u mblodhën më 14 dhe 15 dhjetor në zonë...

Rama flet para samitit: Serbia do të marrë pjesë, e kundërta do të ishte katastrofë për Vuçiqin

Në prag të samitit të liderëve europianë dhe atyre të Ballkanit Perëndimor në Tiranë, kryeministri Edi Rama mbajti një konferencë për mediat.

Steinmeier në Shqipëri: Procesi i Berlinit, rruga drejt BE-së

Presidenti i Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier, tha se Procesi i Berlinit është rruga që përshpejton integrimin e Ballkanit Perëndimor në Bashkimin Evropian.