Postet nga: Shaqir Zika

I akuzuari i sëmurë, shtyhet seanca për grabitjen e 185 eurove

Ndue Lleshaj dhe Agnesa Dreshaj, të akuzuar për grabitjen e Arbër Bozhdarajt, sot planifikohej të ballafaqoheshin me disa dëshmitarë në gjykatën e Gjakovës, mirëpo ...

Gjakovë: Mjekja e Spitalit dhe kandidatja e një konkursi në këtë spital, ballafaqohet me dëshmitarë

Vera Lleshi, mjeke në Spitalin “Isa Grezda” në Gjakovë, po akuzohet nga Prokuroria e Gjakovës për keqpërdorim të detyrës zyrtare dhe falsifikim të dokumentit, ndërsa ...

Gjykimi për marrje ryshfeti- Foto/ Tringa Rruka

Ish-drejtori i gjimnazit të Malishevës në rigjykim për ryshfet

Izet Hoti, drejtori i gjimnazit "Hamdi Berisha" në Malishevë, ishte dënuar me tetë muaj burg dhe 1 mijë euro gjobë për marrje ryshfeti.

Gjakovë - Nesër do prezentohet ekspertiza e re financiare në gjykimin e Pal Lekaj e tre të tjerëve

Gjykimi ndaj ish-kryetarit të komunës së Gjakovës, Pal Lekaj, për subvencionet e shpërndara në Gjakovë, pas tre muajsh nga mbajtja e seancës së fundit, do ...

Nis sërish gjykimi i ish-Drejtorit të Gjimnazit të akuzuar për ryshfet

Izet Hoti, Drejtori i Gjimnazit "Hamdi Berisha" në Malishevë po gjykohet sërish në Gjykatën e Gjakovës

Gjakovë, aktakuza: Të akuzuarit përgatitën planin dhe ia grabitën të dëmtuarit paratë

Ndue Lleshaj dhe Agnesa Dreshaj, të akuzuar se ia kanë grabitur 185 euro Arbër Bozhdarajt, sot planifohej të ballafaqoheshin me disa dëshmitarë në Gjykatën e Gjakovës.

Paraburgim për dy malishevasit të dyshuar se tentuan ta vrasin kushëririn

Babë e bir, Izet Zogaj dhe Ardian Zogaj do të qëndrojnë në paraburgim për një muaj si të dyshuar për tentim vrasje në një rast konflikti me ...

Rrëfimet e dëshmitarëve për kontrabandimin e migrantëve për në vendet e BE-së

Lan Selmani dhe Ramadan Fazlia, të akuzuarit për kontrabandim me migrantë, u ballafaquan me dëshmitarë në Gjykatë që Prokuroria pretendon se kanë qenë të dëmtuar.