Postet nga: Sefer Isufi

Presidentja Osmani emëron një gjeneral si këshilltar ushtarak

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka emëruar Sefer Isufin këshilltar ushtarak.

Gjenerali Isufi: Gjatë ditës kemi qenë në komunikim të vazhdueshëm me Ushtrinë turke

Sefer Isufi, gjeneral brigade i Forcës së Sigurisë së Kosovës në emisionin “Kallxo Përnime” ka njoftuar se disa ekipe të FSK-së janë nisur për në Turqi, ...

Presidentja emëroi tre komandantë dhe gradoi tre gjeneralë të rinj të FSK-së

Presidentja Vjosa Osmani në një ceremoni të organizuar në Presidencë, në prezencë të kryeministrit Albin Kurti, komandantit të FSK-së, gjenerallejtënant Bashkim Jashari dhe zëvendësministrit të Mbrojtjes, Shemsi ...

Lajmet e rreme mbi sigurinë në Kosovë, Kolonel Seferi: Nuk ka vend për asnjë shqetësim - VIDEO

Brenda disa javësh u demantuan dy lajme të cilat preknin fushën e sigurisë në vend.

Lajmet e rreme në Kosovë të sponsorizuara nga Rusia dhe Serbia - pjesë e luftës hibride

Lajmet e rreme apo fake news të sponsorizuara nga jashtë po gjejnë vend edhe në Kosovë.

Lufta Rusi-Ukrainë, çfarë përgatitje ka FSK-ja?

Koloneli i Forcës së Sigurisë së Kosoës, Sefer Isufi, në emisionin "Kallxo Përnime" ka folur rreth situatës së krijuar pas sulmit të Rusisë ndaj Ukrainës, ...

Kolonei i FSK-së: Sulmi i Rusisë nuk ka qenë befasi

Sefer Isufi, kolonel në Forcën e Sigurisë së Kosovës, ka folur ekskluzivisht në emisionin "Kallxo Përnime" për sulmin e Rusisë në Ukrainë.

Koloneli i FSK-së flet ekskluzivisht për sulmin e Rusisë në Ukrainë

Sefer Isufi, kolonel në Forcën e Sigurisë së Kosovës ka folur ekskluzivisht në emisionin "Kallxo Përnime" për sulmin e Rusisë në Ukrainë.