Postet nga: seanca plenare

40 pika në rend dite në seancën e nesërme të Kuvendit

Kuvendi i Kosovës nesër  nga ora 10:00 do të fillojë seancën plenare.

Kuvendi pa kuorum, seanca shtyhet për nesër

Seanca plenare e Kuvendit të Kosovës është shtyrë për nesër për shkak të mungesës së kuorumit.

Nis seanca pa kuorum

Me gjysmë ore vonesë, Kuvendi i Kosovës nisi seancën, por pa kuorum.

As Gjysma e Deputetëve në Kuvend

Kuvendi i Kosovës është duke vazhduar seancën me mungesa të konsiderueshme të deputetëve. As gjysma e deputetëve nuk janë të pranishëm në seancën plenare.

Pajaziti: Gashi të Nisë një Fushatë Kundër Përdorimit të Armëve

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Zenun Pajaziti iu bashkua diskutimit në Kuvendin e Kosovës lidhur me gjuajtjen me armë nga Zv.Kryeministri i Kosovës, Dardan Gashi.

Sherifi- Konjufcës: Më pak Ndikon Rakia se Bari që po ju Çon në Orgji Seksuale

Bilall Sherifi nga Grupi Parlamentari i Nismës për Kosovën ka replikuar ashpër ndaj deputetit të Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca lidhur me deklaratën e ...

Konjufca- Haradinajt: Ti Gjuan Mirë, po nga Dardan Gashi Duhet Evakuim

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj dhe Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje polemizuan sot lidhur me gjuajtjen me armë të Zv.Kryeministrit Dardan Gashi që kishte dalë në media ...

Miratohet në Parim Projektligji për Armët

Ministri i Punëve të Brendshme, Skender Hyseni, tha sot në Kuvendin e Kosovës se legalizimi i armëve do të rregullohet me ligj.