Postet nga: seanca plenare

Kuvendi debaton për ndryshim të deficitit buxhetor të propozuar nga qeveria, opozita e kundërshton

Kuvendi i Kosovës është duke shqyrtuar vendimin e Qeverisë së Republikës së Kosovës, nr. 02/03 datë 05.06.2020, për ndryshimin dhe tejkalimin e përkohshëm të rregullave fiskale ...

Shumica e re parlamentare zhbllokon nismat ligjore që i kishte bllokuar përreth dy muaj

Pas gati dy muaj bllokim, Kryesia e Kuvendit të Kosovës në mbledhjen e së hënës procedoi disa nisma ligjore e projektligje që priten të shqyrtohen në seancë...

Kuvendi miraton kërkesën e Fondit të Kursimeve Pensionale për taksat vjetore për vitin 2020

Kuvendi i Kosovës e ka miratuar kërkesën e Fondit të Kursimeve Pensionale të Kosovës për miratimin e taksës investive prej 0.33 për qind dhe ...

Vjosa Osmani drejton seancën e sotme të Kuvendit

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani do ta drejtojë seancën e sotme të legjislativit.

Kuvendi mblidhet nesër, këto janë temat që do të diskutohen

Kuvendi i Kosovës do të mblidhet nesër (e enjte) në një seancë të rregullt plenare.

Mërgim Lushtaku vendos fotografinë e Hashim Thaçit prapa Vjosa Osmanit

Kritika të shumta i janë dhënë Kryeparlamentares Vjosa Osmani në lidhje me zhvendosjen e fotografisë së Presidentit Hashim Thaci në zyrën e saj.

Shala: Albin Kurtin mund ta quajmë simbol të hipokrizisë politike

Shefi i grupit parlamentar të Nismës Socialdemokrate, Haxhi Shala, para deputetëve gjatë fjalimit të tij në seancën plenare, ka kërkuar falje për një muaj ngecje, ...

Kurti prezanton programin qeverisës (VIDEO)

Kryeministri në ardhje Albin Kurti ka prezantuar sot në seancën plenare Kuvendit të Kosovës, programin e tij qeverisës.