Postet nga: seanca plenare

Albin Kurti niset drejt Kuvendit për të marrë besimin e deputetëve për kryeministër

Kryeministri në ardhje, Albin Kurti ka folur para pak minutave për medie në lidhje me seancën plenare të Kuvendit të Kosovës për votimin e përbë...

LDK e VV vazhdojnë bojkotimin, Kuvendi dështon të thërrasë seancë plenare

Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka dështuar që të ftojë seancën e radhës plenare.

Hoti: Në Kuvend po kalojnë vetëm pikat e pozitës, deputetët enden në korridore

Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, përmes një konference për media ka thënë së Kuvendi ka kohë që është 'paralizuar' dhe që sipas tij, në ...

Kuvendi mblidhet nesër për krijimin e Tribunalit për gjenocidin serb në Kosovë

Kuvendi i Kosovës do të mbajë  seancë plenare nesër (e enjte).

Dështon seanca në mungesë të deputetëve

Kuvendi i Kosovës ka ndërprerë punimet në seancën e sotme plenare.

Në mungesë të deputetëve, Kuvendi shtyn punimet 'për disa minuta'

Seanca plenare e cila ishte paraparë që të filloj në orën 10:00 është shtyrë të vazhdojë pas disa minutave.

Kuvendi mblidhet sot me një grumbull pikash nga seancat e kaluara

Kuvendi i Kosovës do të mbajë sot vazhdim të seancës.

Kuvendi syon ta zë hapin e humbur në fund të vitit, listë e gjatë e rendit të ditës në seancën e sotme

Kuvendi i Kosovës sot vazhdon seancën, në rend të ditës janë një numër i madh i pikëve të mbetura nga seancat e kaluara.