Postet nga: SaHanShefi

Ndeja e fundvitit në 'Hamam Jazz' e organizuar nga Kadri Veseli buxhetit i kushtoi afro 5 mijë euro

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherazi i pari i PDK-së, Kadri Veseli, po del të jetë merakli i ndejave.

Qeveria Haradinaj nuk i zbret aeroplanit harxhon më shumë për udhëtime

Shpenzimet e zyrtarëve të institucioneve të Kosovës për udhëtime jashtë vendit janë rritur. Në vitin 2018-të, vizitat zyrtare jashtë vendit dhe shpenzimet për to kapë...

Në përvjetorin e Pavarësisë, Kadri Veseli i gostit miqtë me ujë italian

Një vit më parë, kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, kishte mbledhur shumë miq për të festuar 10 vjetorin e Pavarësisë së vendit.

Ukimeraj: Duhet shqyrtuar ekzistimi i disa komunave

Humbjet e mëdha në shpenzime të disa komunave të vogla po shihen si problematike nga Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal.

Qeveria Haradinaj nuk i zbret telefonit shpenzon më shumë se qeveria e Isa Mustafës

Të dhënat nga shpenzimet të qeverisë Haradinaj tregojnë se në vitin 2018-të u shpenzuan mbi 3.2 milionë euro përmes telefonave mobilë.

E pazakontë: Tetë drejtoritë e Istogut konsumojnë sasinë e njëjtë të kafes

Tetë drejtoritë e Komunës së Istogut dhe zyra për komunitete gjatë muajve janar, shkurt dhe mars të vitit 2018-të kanë konsumuar produktet e njëjta në sasi të ...

Komunarët e Vitisë të apasionuar pas mishit të paguar me buxhet të Komunës

Zyrtarët e Komunës së  Vitisë, në listën e ushqimeve të preferuara, përveç flisë dhe bakllavës po del ta kenë edhe menynë e mishit të kombinuar, ...

Sa kushtoi aeroplani i Behgjet Pacollit për në Vjenë e Bruksel

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli kishte shpenzuar rreth 2 mijë e 200 euro për dy udhëtime me aeroplan, njërin për në Vjenë e tjetrin pë...