Postet nga: rritja e cmimeve

Berjani: Supermarketet po abuzojnë me çmimet e produkteve ushqimore

Fadil Berjani, kryetar i Shoqatës së Naftëtarëve të Kosovës, ka deklaruar në emisionin "Kallxo Përnime" se supermarketet në vend janë duke abuzuar me çmimet e ...

Sakip Imeri për rritjen e çmimit të bukës: Nuk ka institucion që përcakton sa duhet rritur çmimi

Në emisionin e sotëm në "KALLXO Përnime" po diskutohet për rritjen e çmimeve, përfshirë këtu edhe atë të bukës, e cila është rritur pë...

Çka ndikoi në rritjen e çmimeve në Kosovë?

Berat Rukiqi, kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës (OEK) në emisionin “KALLXO Përnime” ka rrëfyer se çfarë ka ndikuar në rritjen e çmimeve në vend dhe ...

Rritja e çmimeve - LIVE

Rritja e çmimeve është tema që trajtohet në emisionin “Kallxo Përnime”.

ShBA do të hedhë në treg 50 milionë fuçi naftë në përpjekje për të ulur çmimet

Presidenti Amerikan Joe Biden udhëzoi sot hedhjen në treg të 50 milionë fuçi nafte nga rezervat strategjike të Amerikës për të ulur çmimet e naftës, në ...

ASK-ja tregon se në cilat produkte pati rritje të çmimeve

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK), përmes një Raporti të publikuar, ka treguar se në muajin tetor ka pasur rritje të çmimeve, kryesisht të produkteve bazë të konsumit.

OKB: Vijon tendenca rritëse e çmimit të ushqimeve

Organizata e Kombeve të Bashkuara për Ushqimin dhe Bujqësinë (FAO) bëri publik Indeksin e Çmimeve të Ushqimit, i cili gjurmon çmimet ndërkombëtare të disa produkteve ...

AKK: Nuk kemi mandat që të rregullojmë çmimet e produkteve apo shërbimeve

Autoriteti Kosovar i Konkurrencës (AKK) ka reaguar në lidhje me ankesat për ngritjen e çmimit të disa produkteve, duke thënë se nuk kanë mandat që të rregullojnë ç...