Postet nga: rritja e cmimeve

Rritet çmimi i peletit në Kosovë, 1 ton kushton deri në 400 euro

Peleti, lënda djegëse e cila përdoret për ngrohje është shtrenjtuar. Çmimi për një ton pelet aktualisht arrin deri në 400 euro, ndërsa një vit më ...

Myslimanët festojnë Kurban Bajramin mes rritjes së çmimeve të ushqimeve

Miliona myslimanë anembanë globit festuan Kurban Bajramin, një nga festat më të mëdha të kalendarit islamik që përkon me ritet e fundit të pelegrinazhit vjetor të Haxhit në ...

Kurti thotë se nuk mund ta kontrollojnë inflacionin: Është i importuar

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka komentuar ngritjen e çmimeve në Kosovë, duke thënë se lufta Rusi – Ukrainë ka ndikuar edhe në Kosovë, ku ka pasur ngritje të ç...

Pal Lekaj jep 6 propozime për t’u përballur me sfidën e rritjes së çmimeve

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) në seancën ku po zhvillohet debati parlamentar për masat që duhet të ndërmerren për të ndihmuar qytetaret ...

LVV propozon që fitimi në produktet bazë të kufizohet me ligj

Lëvizja Vetëvendosje ka propozuar që të hartohet një projektligj që përcakton marzhën e fitimit për produktet bazë me 8%.

LDK propozon reduktim të akcizës dhe TVSH-së për 3 muaj

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) Besian Mustafa në seancën ku po zhvillohet debati parlamentar për masat që duhet të ndërmerren për të ndihmuar ...

Inspektorati i Tregut u jep 3 ditë afat furrtarëve të Gjilanit të arsyetojnë shtrenjtimin e çmimit të bukës

Ngritja e çmimit të bukës në furrat e Gjilanit nga 50 centë, në 60 centë, bëri që Inspektorët e Tregut t’i inspektojnë sot disa nga furrat e kë...

LDK-ja kërkon debat parlamentar për rritjen e çmimeve

Arben Gashi, kryetar i grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës ka deklaruar pas mbledhjes së kryesisë së Kuvendit se kanë ngritur tri çështje në kryesi.