Postet nga: rifat latifi

Latifi: Kohëzgjatja e licencës për mjekët nga diaspora do të jetë 5-vjeçare

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e mbajtur sot ka miratuar Udhëzimin Administrativ për licencimin e profesionistëve shëndetësorë të huaj në vend.

Latifi: Buxheti për listën esenciale të barnave do të rritet

Pas mbledhjes së Qeverisë së Kosovës, ministri i Shëndëtesisë, Rifat Latifi, ka thënë se buxheti për listën esenciale të barnave do të rritet.

Ministri Latifi paralajmëron se psikiatrja Vera Ora ka plane të kthehet në Kosovë për ta ndihmuar sistemin e shëndetit mendor

Ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi, ka njoftuar se është takuar me Vera Orën dhe Besnik Sahatçiun.

Komisioni Ekzekutiv për Shëndetësi mban mbledhjen e dytë, merren vendime për përmirësimin e shërbimeve

Komisioni Ekzekutiv për Shëndetësi, i udhëhequr nga kryeministri Albin Kurti ka mbajtur sot mbledhjen e dytë.

Latifi: Ata që më kritikojnë duhet të kenë durim, shëndetësia kosovare do të bëhet në 5 ose 10 vitet e ardhshme

Ministri i Shëndetësisë në Kosovë, Rifat Latifi, ka ripërsëritur qëndrimet e tij se shëndetësia në Kosovë nuk mund të rregullohet brenda një periudhe ...

Ministri i Shëndetësisë sërish jashtë vendit

Ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi sot ka udhëtuar për në Greqi, për vizitë zyrtare.

Aksioni i PSD-së: Çu prej gjumit ministër!

Partia Socialdemokrate përmes një askioni para Ministrisë së Shëndetësisë i ka bërë thirrje ministrit Rifat Latifi që të “zgjohet nga gjumi dimëror” përmes një ...

VIDEO - PSD ia shtron tepihun e kuq ministrit Rifat Latifi

Partia Socialdemokrate përmes një aktiviteti, ia ka shtruar tepihun e kuq ministrit të Shëndetësisë, Rifat Latifi për në emergjencë.